Як і чим годувати козу в стійловий період — за ці смаколики вона віддячить смачним молоком

Правильна підгодівля кіз взимку — це варіант, при якому їй потрібно надавати щодня таку кількість корму, яка забезпечить високу продуктивність та необхідну кількість поживних речовин.

Взимку домашні кози потребують великої кількості вітамінів, поживних речовин і мінералів. В прохолодну пору року, коли в тварин немає доступу до зеленої трави — потрібно попіклуватись про те, щоб в кіз було в годівничці достатньо грубого корму.

Якщо влітку раціон кози складається переважно із зеленої трави, то взимку тварині потрібно більше овочів і сухого сіна. На день кожній козі потрібно давати не менш ніж 1 кг та не більше 2.5-3 кг корму.

Ідеальний раціон для кіз взимку
Ідеальний раціон для кіз взимку

Домашні кізоньки охоче їдять лісове сіно з молодих рослин або висушену лугову траву. Приблизно половину з добової норми сіна можна замінити на висушені гілки дерев з листям, зібрані в пучечки.

Досвідчені господарі розповідають, що складати такі віники на зиму можна з гілок берези, верби і тополі. Можна зібрати ще гілочки осики та інших дерев. Якщо взяти 2 кг цих “віників” — то можна ними замінити приблизно 1 кг сухого сіна.

На зимовий період кожній козі потрібно 500-550 кг грубих кормів. Наприклад, можна заготовити 250-275 кг запашного сіна та 500-550 кг віників або ж 400 кг сухого листя.

Чим годувати кіз взимку
Чим годувати кіз взимку

Слід зауважити, що листя на заміну сухого сіна потрібно бути в 1.5 рази більше, а віників з гілок — в 2 рази. Якщо в стійлі взимку живуть молоді кози, то на кожну з них потрібно заготовити приблизно 320 г запашного лугового сіна.

Окрім сіна та віників високодійні кози щодня потребують й інших продуктів. Їх годують концентрованими кормами, комбікормом, висівками та гороховою мукою. Однак цільне зерно козам в годівницю не насипають.

В стійловий період найкращим варіантом корму для кіз буде кормовий буряк, капуста, овочеві відходи та картопля. Коренеплоди дають козам в сирому вигляді, по 2-4 кг. Попередньо слід їх добре подрібнити.

Картоплю попередньо відварюють та дають козам по 1-2 кг на день. Іноді картопляні клубні можна давати і сирими. Однак позеленілі коренеплоди козам давати не можна.

Листя з капусти, бадилля з моркви та буряку — теж чудовий варіант підгодівлі для кіз. Такий корм на добу можна давати по 3-4 кг. Разом із комбікормом та висівками можна запарити кипʼятком картопляне, морквяне і бурякове лушпиння.

Протягом всього року кози потребують мінеральних речовин. Наприклад, на добу тваринам варто давати по 10 грамів харчової солі. Маленьким козенятам щодня потрібно давати по 7-10 грамів кістяного борошна і товченої крейди.

Розпорядок годівлі

Як правильно годувати кіз взимку
Як правильно годувати кіз взимку

Щоб домашні кози давали велику кількість молока — потрібно дотримуватись розпорядку в системі їхнього харчування. Краще робити це тричі на добу, причому в перший раз їжу дають о 6-7 годині ранку. Другий раз кіз годують о 12-13 годині дня. Третя годівля — о 18-19 годині вечора.

Вранці домашнім козам дають коренеплоди та пійло з комбікормами. Потім проводять доїння та додають грубі сухі корми.

На обід козам дають силос чи коренеплоди, пійло з кухонними відходами, сіно або віники.
Ввечері варто надавати козам концентрати, змішуючи їх із пійлом або змочуючи водою, один чи два віники, або замість них — запашне дрібне сіно.

Для напування кіз використовують теплу воду з температурою 6-10 градусів. Холодна вода може призвести до розвитку простудних захворювань.

Схожі статті

ТОП-2 причини, чому так треба зробити: навіщо підвішувати капусту для курей взимку

Кури взимку стають лінивими, адже на вулиці холод, тому вони є малорухливими й схильні до ожиріння - що зробити, щоб запобігти цьому і птахи були завжди здорові?

Лише 1 дія, яка принесе гарний результат: що має стояти в курнику взимку, щоб яйця неслись

Якщо ж ви хочете, щоб ваші кури завжди були здорові і при цьому добре неслись, варто знати, чого вони потребують - 1 продукт, який має стояти в кожному курнику.

В курнику буде сухо, без запаху, і кури будуть нести яйця краще, ніж на фабриці – в чому секрет

Кілька основних правил, які допоможуть побудувати курник таким чином, щоб там завжди було сухо, не відчувалося ніяких запахів, а кури добре несли яйця. Все це можливо зробити вдома самим!

5 особливостей поведінки кішки, які можуть вас сильно здивувати – що вона хоче сказати

Домашні тварини роблять дуже багато "дивних" речей, розібрати значення яких можуть лише професійні зоопсихологи або люблячі господарі. Що намагається сказати ваша кішка?

1 склянка цього і мінус проблема: ваша кішка більше буде точити кігті об диван

Часто господарі можуть спостерігати за такою проблемою - кішки точать свої кігті об диван, але як уникнути цього? Дієвий спосіб, який 100% допоможе.

3 ложки цього і все: забудьте про кліщів і клопів у курнику раз і назавжди – записуйте

У курнику завжди можна зустрітись з неприємними проблемами, які потребують вирішення - зробіть ЦЕ, щоб клопи й кліщі зникли звідти і більше не з'являлись.