Ваша кішка сумує трішки: і в муркотиків трапляється депресія – як визначити й чим допомогти

Часи нині такі, що депресія може накотити навіть на пухнатого улюбленця родини. Звісно, кіт не зможе вам поскаржитися на нестабільний стан, тож доведеться стежити за твариною, щоб вчасно допомогти.

Засумувати може не лише людина, але й тварина. Зазвичай коти страждають мовчки. Тож якщо ваш улюбленець раптово змінив стиль поведінки, треба уважніше придивитися. Можливо, Мурчик потребує допомоги.

Пухнастик раніше гасав по кімнаті з кулькою, а тепер лежить годинами на дивані й не подає ознак життя? Це має стати тривожним сигналом. Якщо котик втрачає цікавість до гри, це свідчить про депресію чи нудьгу. Можливо, наступного дня все буде, як раніше. Але якщо такий стан триває кілька днів, то його не можна ігнорувати.

І в котів буває депресія

Різкі зміни у харчуванні теж можуть свідчити про нестабільність психіки. Якщо пухнастик став не з’їдати порцію, з якою раніше розправлявся на раз-два, або навпаки їсть практично без перестанку й просить ще, це теж або результат емоційного виснаження, або тривожний симптом якоїсь фізичної хвороби.

Ходіння мимо лотка може бути ознакою нездужання. Або ж котик став жертвою емоційного дискомфорту. Кардинальна зміна поведінки – улюбленичок не йде на руки або не хоче з них злазити – сигналізує про тугу й сум.

І в котів буває депресія

Перебуваючи у стані стресу кішечка може стати занадто мовчазною або ж навпаки нявкати постійно без жодних на те причин. Таким чином годованець просить про допомогу, тож не ігноруйте.

Якщо кіт занадто довго вилизує себе, видираючи клаптики шерсті та шукаючи уявні блохи, покидає звичне місце для спання й шукає інше, дряпає меблі та робить іншу шкоду – все це ознаки суму, які потребують термінового звернення до ветеринара.

Схожі статті

1 ложка дріжджів у щоденний раціон: і кури почнуть нестися, як “на дріжджах”

Для того, щоб кури неслися щодня навіть в зимовий період, експерти рекомендують додавати в раціон птахів звичайні дріжджі. Чому це працює, читайте далі в матеріалі.

Побачили лупу у собаки чи у кота? Ось коли це нормально, а коли – ознака хвороби

Якщо лупа у собаки чи кішки з'являється не надовго, а потім зникає, то причин для хвилювання у господарів не повинно виникнути. Але якщо починається свербіж й інші неприємності, час забити на сполох.

5 причин завести саме цю породу кота: їх розум, краса та кмітливість вразять будь-кого

Інтелект, краса, елегантність і довголіття, робить цю породу котів ідеальним для людини! Більше того, ці пухнастики не люблять самотності, й дуже сильно цінують свого господаря!

Кішка влягається спати виключно у ваше ліжко? Це не завада, а велика винагорода

Багато хто з любителів пухнастиків ніяк не може втямити, чому кіт обирає саме їхнє ліжко для спання. При цьому намагається притулитися якомога тісніше. Подібним рухам котика є раціональні пояснення.

Мурахи більше не докучатимуть на городі та в будинку: всього 10 мл засобу з аптеки допоможуть

Мурахи здатні завдати чимало неприємностей як на городі, так і в будинку. Чим стає тепліше, тим їх кількість зростає. Саме тому слід відшукувати прості та ефективні засоби боротьби зі шкідниками.

Лелеку без житла не залишили: у селі на Кіровоградщині встановили гніздо навзамін зруйнованого

На Кропивниччині місцеві мешканці не залишили без допомоги лелеку, гніздо якого постраждало від природної стихії. На стовпі встановили спеціальну опору, щоб пернатому нічого не завадило.