Холодець в такому посуді не варять: і це не примха, а правило здорового харчування

Незабаром Новий рік і традиційно господині варитимуть свій фірмовий холодець. Однак, багато хто не знає, що не весь посуд призначений для приготування цієї страви.

Холодець належить до традиційних українських страв, які часто готують на великі свята, у тому числі Новий рік та Різдво. Відомо, що для приготування холодцю дуже важливо вибрати правильні якісні продукти – м’ясо, овочі, приправи, але ще важливу роль відіграє ще посуд.

Експерти розповіли, у чому категорично не можна варити холодець.

Щоб зберегти смакові якості страви, не рекомендується варити її в алюмінієвому посуді, оскільки алюміній може реагувати з деякими компонентами, які додаються для покращення смаку бульйону.

Експерти також не рекомендують використовувати тефлоновий та інший посуд з антипригарним покриттям. При тривалому варінні бульйону покриття може пошкодитися. Висока температура вогню руйнує матеріал, що призводить до втрати його властивостей та вплине на смак холодцю.

Холодець в такому посуді не варять
Холодець в такому посуді не варять

Не використовують для варіння холодцю та мідний посуд, хоча на перший погляд вона ідеально підходить для приготування страви. Експерти з’ясували, що мідь, так само, як і алюміній, дає реакцію на деякі продукти та кислоти, що відбивається на якості готового продукту.

Ідеально для варіння холодцю називають чавунний посуд. Але тут треба стежити, щоб вона була в ідеальному стані. Найменша тріщина в чавунці чи каструлі може стати проблемою. При зіткненні з гарячим бульйоном відбувається реакція, яка дасть неприємний “металевий” присмак.

Холодець в такому посуді не варять
Холодець в такому посуді не варять

Посуд із дешевих низькоякісних матеріалів також може спричинити неприємні наслідки і навіть виділяти шкідливі речовини при тривалому контакті з гарячими продуктами та запросто зіпсує смак холодцю.

Схожі статті

Точно не цілий “дой-пак”: дієтологи здивували, скільки майонезу можна з’їсти в день людям за 40

Новий рік прийде в домівки українців та мешканців інших країн через кілька днів. На святкових столах стоятимуть майонезні салати, тому слід дізнатись, яка кількість майонезу безпечна для організму.

Довгожителі таке не їдять: головний продукт, який “вкорочує” вам вік – це не випічка і солодощі

Більшість людей думають, що шоколад і випічка шкодять нашому здоров'ю, але насправді це не так - від чого краще відмовитись і не включати в свій раціон?

Названа 1 причина, чому не можна виливати розсіл з квашеної капусти: недооціненний еліксир

Названа одна причина, чому не можна і не варто виливати розсіл з вашої квашеної капусти. Це недооціненний еліксир, і ви дізнаєтеся чому в нашому матеріалі.

Чи можна смажити яєчню та омлет на вершковому маслі: це смачно, але чи корисно? Запам’ятайте

Чи задумувались ви коли-небудь, на чому краще смажити яєчню - олія чи вершкове масло? Чи лише вдавались до власних смакових уподобань - вам треба це знати.

Ніколи не робіть ЦЕ: чим насправді може нашкодити віджимання чайного пакетику в чашку

Все життя люди дотримуються зазвичай лише одного методу заварювання чаю, який насправді не є правильним, а про те, як потрібно це робити - знає меншість: чого не знали більшість українців?

Горіхи та сухофрукти не можна їсти просто так: 3 обов’язкові дії, про які здогадуються не всі

Горіхи та сухофрукти не можна їсти просто так: 3 обов'язкові дії, про які здогадуються не всі. Ось як досвідчені мами завжди обробляють горіхи перед вживанням сімʼєю.