Холодець належить до традиційних українських страв, які часто готують на великі свята, у тому числі Новий рік та Різдво. Відомо, що для приготування холодцю дуже важливо вибрати правильні якісні продукти – м’ясо, овочі, приправи, але ще важливу роль відіграє ще посуд.
Експерти розповіли, у чому категорично не можна варити холодець.
Щоб зберегти смакові якості страви, не рекомендується варити її в алюмінієвому посуді, оскільки алюміній може реагувати з деякими компонентами, які додаються для покращення смаку бульйону.
Експерти також не рекомендують використовувати тефлоновий та інший посуд з антипригарним покриттям. При тривалому варінні бульйону покриття може пошкодитися. Висока температура вогню руйнує матеріал, що призводить до втрати його властивостей та вплине на смак холодцю.
Не використовують для варіння холодцю та мідний посуд, хоча на перший погляд вона ідеально підходить для приготування страви. Експерти з’ясували, що мідь, так само, як і алюміній, дає реакцію на деякі продукти та кислоти, що відбивається на якості готового продукту.
Ідеально для варіння холодцю називають чавунний посуд. Але тут треба стежити, щоб вона була в ідеальному стані. Найменша тріщина в чавунці чи каструлі може стати проблемою. При зіткненні з гарячим бульйоном відбувається реакція, яка дасть неприємний “металевий” присмак.
Посуд із дешевих низькоякісних матеріалів також може спричинити неприємні наслідки і навіть виділяти шкідливі речовини при тривалому контакті з гарячими продуктами та запросто зіпсує смак холодцю.