Хурма — зимовий помаранчевий фрукт, який приносить багато користі нашому організму. Проте, деякі її властивості можуть бути небезпечними. Розповідаємо читачам “Сенсації”, як правильно куштувати хурму, щоб не нашкодити власному здоровʼю.
Хурма багата на корисні вітаміни А, C, E, калій, магній та антиоксиданти. Водночас, якщо вживати її неправильно або надміру — це може обернутись погіршенням здоровʼя. Дієтологи попереджають про те, що вживання хурми може спричинити проблеми із травленням і особливо — якщо людина вже має певні проблеми із травленням чи роботою шлунково-кишкового тракту.
Високий вміст танінів — ось головна небезпека, яка ховає в собі помаранчева хурма. Також в ній містяться дубільні речовини, які в поєднанні із танінами і при надмірному вживанні хурми призводять до наступних неприємностей:
- утворення безоарів (щільні харчові грудки, які формуються в шлунку, якщо вживати надмірну кількість хурми чи їсти її на голодний шлунок);
- ускладнення стану здоровʼя при наявності виразок, гастритів чи підвищеної кислотності (компоненти хурми подразнюють слизову оболонку шлунку та посилюють симптоматику цих захворювань);
- закрепи (взагалі клітковина, що міститься в хурмі — корисна для травлення, але у великій кількості може уповільнювати роботу кишечнику)
Вживати хурму із обережністю дієтологи радять наступним категоріям громадян:
- люди із хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту (синдром подразненого кишечнику, гастрит, виразка);
- літні люди;
- діти
Справа в тому, що травна система цих людей більш чутлива до танінів та клітковини. І тому їм, а також тим, хто має схильність до закрепів — варто вживати хурму дозовано. Взагалі виключити цей фрукт з меню слід тим, хто переніс операції на шлунково-кишковому тракті.
Щоб вживання хурми було не таким шкідливим для вашого організму — не їжте фрукт на голодний шлунок. Краще поласуйте нею після основного прийому їжі.
В день зʼїдайте не більш ніж 1-2 фруктів на день. Плоди хурми повинні бути стиглими, оскільки в них менше дубильних речовин, аніж в недозрілої хурми.
Взагалі не варто комбінувати хурму з молочними продуктами. Інакше розлад травлення буде неминучим.
Важливо памʼятати і про індивідуальні особливості здоровʼя. якщо у вас — чутлива травна система, то перед додаванням хурми до раціону обовʼязково порадьтесь з сімейним лікарем.