Чай із мʼяти
Цей напій — надзвичайно корисний для роботи шлунково-кишкового тракту. Ментол, що міститься у складі напою — чудово покращує перистальтику кишечнику. До того ж він має спазмолітичні властивості.
Ананас
В складі цього тропічного фрукту міститься особлива речовина — бромелаїн. Він сприяє розщепленню білків. Крім того в складі ананасу багато води та клітковини і це позитивно впливає на моторику кишечника.
Імбир
До складу імбирного кореню входять такі активні сполуки як гінгерол та шогаол. Речовини прискорюють секрецію шлункового соку і жовчі, що полегшує перетравлення їжі.
Банани
В складі бананів міститься велика кількість кальцію. Він сприяє виведенню з організму зайвої рідини. Також в складі бананів є слизоподібні речовини, які мають обволікуючий ефект.
На день достатньо зʼїдати 1 чи 2 банани, щоб отримати необхідний комплекс поживних речовин.
Йогурт та інші кисломолочні продукти
Йогурт та інші кисломолочні продукти позитивно впливають на роботу шлунку та кишечнику. Ці продукти є чудовим джерелом пробіотиків. Водночас в їхньому складі міститься лактоза і підсолоджувачі. Тому надмірне вживання йогуртів може спричинити зворотній ефект. Все потрібно бути в міру.
Перелічені вище продукти від здуття живота — завжди можна знайти в українських магазинах. Проте, існує ще один — заморський. І це — папайя.
Фермент папаїн, що міститься в її складі — допомагає білкам розщеплюватись до амінокислот. Також він здатний покращити перистальтику кишечнику.
Водночас обережно вживати папайю радять вагітним жінкам. Оскільки цей фрукт не тільки покращує перистальнику кишечнику, а ще й має певний вплив на гладку мускулатуру матки.