Довгожителі їдять таку їжу щодня: продукт, який коштує дешево, а користі приносить масу

Японські водорості чука — страва, яку обожнюють довгожителі. Розповідаємо, чим саме особливий цей продукт і чому варто додати різноманітні морські водорості до повсякденного меню.

Чука – оригінальний салат, приготований із їстівних морських водоростей вакаме або Унарії перистої. Останній варіант — це різновид бурих ламінарних водоростей, які ростуть в прибережних регіонах Японії, Кореї та Китаю.

Щоб приготувати салат з морських водоростей вакама — їх змішують зі спеціями, цукром, міріном, соєвим соусом, кунжутом, перцем чилі та кунжутною олією.

Чука за своїм смаком нагадує морський коктейль із нотами умамі, трохи солодким та солонуватим присмаком. В цих морських водоростей немає характерного присмаку йоду, як у морської капусти. Саме тому салат із неї набуває неймовірної популярності. До того ж ця страва має хрумку та пружну текстуру.

Свіжі водорості вакама — низькокалорійні. В 100 г продукту міститься лише 40 ккал. Сама ж рослина на 80% складається з води. Водночас слід зауважити, що кількість калорій може змінюватись в складі продукту в залежності від інгредієнтів. Тож зазвичай калорійність чуки в складі салату становить 150-190 ккал на 100 г продукту.

Салат із морських водоростей чука є традиційною японською стравою. В його складі міститься багатий набір вітамінів і мінеральних речовин. У тому числі — фосфор, магній, йод, залізо, калій.

Морські водорості - продукт, який їдять довгожителі
Морські водорості – продукт, який їдять довгожителі

Саме завдяки вітамінному та мінеральному складу салат чука став популярним серед великої кількості українців.

Як і будь-які морські водорості, чука містить в собі багато йоду. Він є необхідним елементом для повноцінного функціонування щитоподібної залози. Також цей компонент підтримує здоровʼя шкіри.

Заморський делікатес чука насичений корисними речовинами. В його складі міститься велика кількість мінеральних речовин і в тому числі — корисний для зору селен, комплекс вітамінів A, D, E, K, C і групи B.

До складу морських водоростей входять також ненасичені та полінасичені жирні кислоти (Омега 3), рослинний білок, ферменти та волокна, колаген.

Морські водорості - продукт, який їдять довгожителі
Морські водорості – продукт, який їдять довгожителі

Головні корисні властивості морських водоростей чука – це:

  • зміцнення імунітету;
  • позитивний вплив на роботу серця та судин;
  • нормалізація роботи щитоподібної залози, приведення до балансу гормонального фону;
  • поліпшення роботи органів шлунково-кишкового тракту;
  • активація діяльності головного мозку, активна боротьба з атеросклеротичними проявами

До того ж морські водорості чука — потужний афродізіак. Їх насичений хімічний склад сприяє омолодженню шкіри. Регулярне вживання чуки забезпечує профілактику неврозів та депресій.

Схожі статті

Їдять їх щоранку: 3 улюблені каші довгожителів, завдяки яким і 100-річний ювілей зустріти можна

Каші — корисний та поживний продукт, який можна вживати кожного ранку. "Сенсація" розповідає, які 3 види каш є найбільш корисними. Саме їх обирають довгожителі.

Як почистити оселедець за 1 хвилину: тримайте інструкцію, яка буде у нагоді в передсвяткові дні

Оселедець — розповсюджений інгредієнт в багатьох новорічних салатах. Перед додаванням до страв оселедець потрібно почистити від кісток. Як це зробити швидко — читайте у матеріалі "Сенсації".

Ось як насправді треба мити горіхи та сухофрукти: усі консерванти та бруд зійдуть повністю

Сухофрукти і горіхи — товар, який часто можна зустріти на базарі. Вони лежать на прилавку без покриття і тому потребують перед вживання гарної очистки. Розповідаємо, як правильно мити сухофрукти.

Як зробити магазинні “пластикові” помідори смачними та ароматними: від домашніх не відрізнити

Магазинні помідори, які продають в міжсезоння — часто не мають ані аромату, ані насиченого смаку. Такий продукт за своїми смаковими властивостями схожий більше на траву. Ось як повернути йому смак.

Що додати у чай замість цукру: 1 доступний інгредієнт для користі та унікального смаку

Цукор — не кращий продукт для щоденного вживання. Проте, іноді хочеться солоденького до чаю. В такому випадку варто обрати натуральні замінники цукру, які принесуть організму суцільну користь.

Будуть жовтими довго: як зберігати банани, щоб вони завжди мали привабливий вигляд – 2 способи

Вже за кілька днів зберігання, зовнішній вигляд банана стає непривабливим. Мало того, він втрачає свої смакові властивості. Як зробити так, щоб банан зберігався якнайдовше?