Деякі напої можуть нормалізувати тиск не гірше за пігулки. Якщо він скаче не надто сильно, то іноді навіть можна обмежитися тільки правильним харчуванням, щоб серце працювало, як слід. І мова не про якісь дорогі або екзотичні напої. Звичайнісінький чай та буряковий сік — ось, що треба для гарного самопочуття.
Але ж чаї бувають різними. Який обрати? Найкращими є чорний та зелений. Кожен з них має свої особливості. Чорний краще бадьорить, підвищує концентрацію. Але може трішки підвищувати тиск. Тобто його краще регулярно пити тим, у кого він нижче норми чи в нормі. Втім, навіть якщо він підвищений, то 1-2 чашки на день проблем не створять, але позитивно вплинуть на самопочуття. Якщо ж тиск дуже високий, то краще його не вживати.

Зелений чай діє навпаки та може м’яко знижувати тиск. Енергії він теж додає, але робить це плавно, а не як кава. Аналогічного чорному чаю, зелений має протизапальні властивості, зміцнює судини та покращує кровообіг. Магазини часто пропонують також суміші чорного та зеленого чаю, тому можна купувати їх. Непогано також працюють трав’яні чаї. Для серцево-судинної системи вони дуже корисні. Але після них іноді хочеться спати.
Ще одним корисним напоєм є буряковий сік. Він покращує кровотік та трішки розширює судини, наслідком чого й стає нормалізація тиску. Проблема бурякового соку лише у його смаку. Він дещо специфічний, тому сподобається точно не кожному. Щоб пити цей сік було приємніше, варто змішувати його з морквяним чи яблучним. Але з будь-якими напоями потрібно пам’ятати, що вони не замінюють терапію, коли є помітні проблеми, а лише можуть її доповнити.