Обробка ґрунту пізньою осінню або взимку — однозначно корисна. Ця процедура допоможе зекономити вологу в ґрунті. Навесні це впливає на якість та розмір врожаю. Оранка землі на ділянці під зиму — чудовий спосіб боротися з личинками шкідливих комах, насінням і коренями бурʼянів.
Кореневища цих рослин під час оранки опиняються на поверхні ґрунту та замерзають під час зимових холодів.
Переорювання ґрунту взимку має ще одну перевагу. Процедура економить час навесні. І тому при встановленні теплої погоди можна відразу розпочинати городні роботи. До того ж, під час весняної оранки доводиться чекати 2 тижні, щоб пухка земля трохи осіла.
Орати на городі потрібно ґрунт будь-якого типу. Якщо влітку на місці проведення робіт росла картопля, то опрацювати ґрунт можна трактором чи культиватором. Адже картопля має властивість його розпушувати.
Під час переорювання в ґрунт обовʼязково вносять органічні добрива та перегній. Також під зиму можна додати на поле солому. Адже вона так само корисна, як і перегній. Перед викиданням на поля солому подрібнюють у січку.
Отже, зимова оранка на городі має багато плюсів. Вона запобігає надмірному ущільненню ґрунту, перешкоджає появі ерозії. Процедура зменшує кількість бурʼянів та заглиблює в ґрунт добрива, щоб вони не розмивались дощами.
Якщо ж землю на ділянці не орати, то в ній будуть накопичуватись солі та поступово їх кількість може дійти до критичного рівня.
Під час оранки перед зимою в ґрунті накопичується кисень, що призводить на підвищення кількості мікроелементів. І це допомагає під час зростання рослин.
В більшості випадків оранка ґрунту взимку — достатній спосіб для того, щоб в наступному сезоні зібрати гарний врожай. Город повністю очищений від залишків рослин.
Перекопування ґрунту виконують за допомогою лопат. Під час робіт необовʼязково сильно заглиблюватись. Достатньо буде занурити лопату на глибину 10 см. Але все ж таки — чим більше глибина, тим краще буде результат.