Зовні заміокулькас — естетично привабливий та доволі легко розмножується. До того ж він гарно очищує повітря від шкідливих речовин.
Один із експертів по квітникарству та садівництву Захід Аднан дає пораду щодо розмноження доларового дерева. На його думку – це краще за все робити власноруч, а не купувати нові горщики із рослинами.
Самостійне розмноження заміокулькасу допоможе виростити вдома більше рослин. По-друге, завдяки самостійному розведенню заміокулькасів вдається активувати ріст старої квітки.
Взагалі існує 3 методи розмноження доларових дерев. Зокрема, квітникарі використовують для цього відокремлені від старого куща гілочки з листям, розподіл рослини на окремі частини, в кожній із яких є своє стебло та коріння.
Третій варіант — використання одного листка, з якого повинна вирости повноцінна рослина.
Найпоширеніший спосіб розмноження заміокулькасу — це використання гілочок. Він потребує більше часу, аніж простий поділ старої декоративної рослини. Адже щоб на стеблі сформувалось та виросло нове коріння — потрібно від 2 до 9 місяців.
Ось як правильно виростити заміокулькас із гілочки
- Спочатку потрібно взяти попередньо стерилізовані ножиці. За їх допомогою потрібно від основного куща відокремити гілочку, яку в подальшому ви будете розмножувати.
Довжина гілочки повинна становити не менш ніж 9-12 см. На ній повинно бути листя, причому важливо, щоб уся зелена маса гілки була здоровою. - Нижні листочки із гілки можна прибрати. Потрібно залишити лише 1-2 здорових листочки у верхній частині стебла.
- Кінчики стебла після зрізу потребують часу для того, щоб підсохнути. Тому їх залишають на кілька годин.
- Відокремлені стебла ставлять в ємність із достатньою кількістю води. Вона повинна повністю покривати стебельця. Далі ємність ставлять в тепле та добре освітлене місце. Щотижня воду в ємності змінюють — щоб вона не застоювалася і в ній не розмножувалися бактерії.
- Коли довжина коріння сягне 3 см — рослина вважається повністю готовою до висадки в горщики.
- Щоб посадити молодий заміокулькас — підготуйте для цього спеціальний контейнер. Теракотовий або пластиковий горщик наповнюють дренованим ґрунтом і далі в нього висаджують стебло з молодими корінчиками.
- Рослину добре поливають та ставлять в добре освітлене місце.
Невдовзі заміокулькас порадує своїх власників формуванням великої кількості зеленого листя.