Щоб зимове зберігання моркви і цибулі було максимально ефективним — необхідно створити ідеальні умови для нього. Сховище, де будуть знаходитись ці овочі — слід заздалегідь обладнати якісною вентиляційною системою.
Як зберігати цибулю і моркву взимку?
Ріпчаста цибуля буде залишатись свіжою та не гнитиме, якщо забезпечити їй гарні умови. Зокрема, варто поміркувати про те, де саме буде зберігатись цей овоч. Оберіть один із 4 варіантів, які наведені нижче.
Спосіб № 1: деревʼяні ящики
Ідеальний варіант для тривалого зберігання ріпчастої цибулі. Овоч розкладають в ящиках не товстим шаром. Періодично її потрібно перемішувати, щоб кожна цибулина отримувала свій “ковток свіжого повітря”.
Спосіб № 2: капронові панчохи
Наші бабусі часто використовували саме цей метод. В капронових панчохах ріпчаста цибуля зберігається набагато довше. Доступний та практичний спосіб. До того ж наповнені цибулею панчохи стають гарною прикрасою для оселі.
Спосіб № 3: сітка
На верхівці популярності — зберігання цибулі в сітці. Саме в такій упаковці вона залишається свіжою набагато довше, оскільки максимально якісно провітрюється через дірочки в сітці.
Спосіб № 4: тканинні мішки
Взимку ріпчасту цибулю можна зберігати в тканинних мішках. Бажано, щоб вони не були раніше використані для зберігання борошна чи цукру.
Ця методика часто піддається критиці, адже тканина не пропускає добре повітря і тому цибуля просто не може довго в ній зберігатись. Проте, це аж ніяк не заважає багатьом господарям використовувати саме цей варіант зберігання цибулі.
Вищенаведені способи також підходять для зберігання моркви. Але якщо цибуля в ящиках лежить без усіляких домішок, то для моркви готують інший варіант. Ящики попередньо заповнюють тирсою, деревною стружкою чи піском. Потім туди прикопують моркву.
Замість капронових панчох можна зберігати морквяні коренеплоди в звичайних поліетиленових пакетах, вперемішку з хвойною тирсою.
Перед тим, як завʼязати пакет з морквою — з нього випускають усе повітря.