Фахівці в сфері квітникарства та вирощування домашніх рослин повідомляють, що грошове дерево потребує достатнього освітлення. Водночас, ставити його під прямі сонячні промені не рекомендується.
Ґрунт для вирощування грошового дерева повинен бути легким та рихлим, а також містити в своєму складі пісок.
Красула не любить надмірного зволоження. Рослині слід забезпечити помірний полив, для якого використовують відстояну воду кімнатної температури. Влітку рослину поливають більшою кількістю рідини. Взимку поливи зменшують до мінімуму — щоб ґрунт не пересихав.
Товстянка, як і будь-яка кімнатна рослина — потребує підгодівлі. І для цього не потрібно купувати дорогі хімічні препарати. Адже красула добре реагує на підгодівлю звичайною яєчною шкаралупою.
Тож, не викидайте шкаралупу, адже їй знайдеться більш якісне застосування. Наприклад, 1 стакан подрібненої шкаралупи потрібно залити 3-ма літрами води. Потім цей розчин настоюють протягом 10 днів. Коли цей час вийде, настій проціджують і ним поливають грошове дерево під корінь. Добриво з яєчної шкаралупи вносять 1 раз на 30 днів.
Велику користь принесе товстянці обприскування янтарною кислотою. Для того, щоб приготувати поживний розчин, половину таблетки янтарної кислоти розводять в 1 літрі води. Потім — проводять обприскування. Такий підхід простимулює ріст та цвітіння красули.
Правильне підживлення грошового дерева забезпечить пишне та розкішне цвітіння рослини. Також можна використати комплексне підживлення з додаванням яєчної шкаралупи, цукру та деревної золи.
Для приготування розчину беруть:
- 1 ст. л. подрібненої яєчної шкаралупи;
- 1 ст. л. деревної золи;
- 1 ч. л. цукру
Користь яєчної шкаралупи для красули та інших кімнатних рослин — висока. В її складі міститься чистий кальцій, що зміцнює рослину. Перед використанням яєчну шкаралупу добре миють та просушують. Далі перетворюють в дрібний пил за допомогою кавомолки.
Цукор стає активним джерелом для активного росту пагонів. Він пришвидшить процес цвітіння, надаючи кімнатній рослині додатковий імпульс для активного розвитку.
Деревна зола в цьому рецепті природного добрива насичена мінералами (калієм, фосфором та кальцієм).
Всі компоненти перетворюють в однорідну суміш, а потім нею посипають землю в горщику, де росте грошове дерево. Щоб ефект був кращим — ґрунт попередньо добре розпушують. Після підживлення землю у вазоні поливають водою, щоб вона стала вологою.
Підживлення — один із ключових моментів догляду за товстянкою. За його допомоги рослина не тільки гарно росте, але й пишно квітне.