Як правильно посадити зелений горошок: 2 варіанти посіву від бабусі, які дадуть гарний врожай

Солодкий зелений горошок полюбляють усі. Він дозріває доволі швидко та вже через 1.5 місяці дасть перший врожай. Як правильно його посіяти та які способи для цього існують — розповідає "Сенсація".

Зелений горошок — смачна і корисна культура, яку можна виростити на домашній грядці. Якщо посіяти його ранньою весною — то врожай можна буде зібрати вже наприкінці червня або на початку липня.

Багато господарів обирають варіант посіву горошку з інтервалом в 10 днів на протязі всього сезону. Такий спосіб дозволяє отримувати врожай протягом всього літа.

Способи посіву зеленого горошку
Способи посіву зеленого горошку

Перед початком посіву зеленого горошку варто проростити насіння. Для цього його обертають марлею та заливають великою кількістю води.

Слід звернути увагу городників на те, що насіння зеленого горошку дуже швидко насичується водою. Тому в перший день рідини потрібно багато, а вже з наступного дня можна лише трохи змочувати посівний матеріал водою.

Які існують способи посіву зеленого горошку
Які існують способи посіву зеленого горошку

Марля буде перешкоджати пересиханню зеленого горошку. Не варто забувати постійно змочувати її водою, бо насіння може стати слизьким.

Посівний матеріал буде повністю готовим до посіву через 2 дні. Довше тримати насіння горошку немає сенсу, адже занадто довгі паростки ускладнять процес закладки насіння в ґрунт.

Існує 2 розповсюджених способи висадки насіння зеленого горошку.

Спосіб № 1: Посів на грядки, підготовлені заздалегідь. Такий варіант чудово підходить на той випадок, коли треба наситити ґрунт на ділянці азотом перед посадкою основних рослин — наприклад, полуниці. Саме горох насичує землю на ділянці цим компонентом, оновлює його та робить родючим.

Які існують способи посіву зеленого горошку
Які існують способи посіву зеленого горошку

Саджають насіння гороху в невеликі заглиблення в ґрунті, зроблені рядочками. Їх перед посівом рясно поливають водою, а потім — розкладають насіння, витримуючи між ними інтервал приблизно 4 см. Зверху присипати землею.

Між рядками з посіяним зеленим горошком слід витримати відстань у 20 см — щоб було зручніше полоти міжряддя.

Спосіб № 2: Посів під дерева на поверхні ґрунту. Насіння зеленого горошку розсипають під плодові дерева, попередньо розрихливши під ними ґрунт. Потім цю ділянку розрівнюють граблями. Після посіву варто рясно поливати горошок.

Рослина заквітне приблизно через 30 днів після посіву, а вже через 3 тижні після масового цвітіння можна буде до збору врожаю.

Період плодоносіння в гороху — достатньо довгий. Приблизно 1 місяць. В цей період важливо постійно його поливати — щоб плоди були соковитими та смачними.

Схожі статті

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.