Краще за фабричне: як вдома з 2 продуктів зробити антипригарне покриття для чавунної пательні?

Чавунні пательні можуть прослужити на кухні десятки, а то й сотню років. Тому цей посуд майже ідеальний. А щоб зробити його ще кращим, можна самостійно нанести на нього антипригарне покриття.

Чавунна сковорідка є ідеальним посудом для смажіння. Тому її часто використовують навіть професійні шефи. А ось вдома такі пательні сучасні господині майже не використовують, бо до них занадто сильно прилипає їжа. Але зазвичай причиною цьому є неправильна підготовка посуду до використання. А дехто вважає, що сковорідку не потрібно ніяк готувати взагалі, що є помилкою.

Першим кроком буде очищення сковорідки від заводського мастила. Почати треба з миття. Так, чавунні пательні зазвичай не миються. Але саме перед підготовкою це зробити варто. Після цього їх треба гарно висушити, і для простоти можна просто поставити протерту рушником сковорідку в духовку, розігріту до 180°C, на кілька хвилин. Після цього треба прибрати всі залишки мастила. І допоможе в цьому звичайна кухонна сіль.

Експерти пояснили, як вдома створити антипригарне покриття для сковорідки
Експерти пояснили, як вдома створити антипригарне покриття для сковорідки

Насипте на дно щедрий шар солі та поставте сковорідку на сильний вогонь. Коли сковорідка добре розігріється, сіль треба помішувати — вона вбере в себе всі залишки заводського покриття. Процес триватиме доти, доки не з’явиться легкий димок — це знак, що можна знімати сковорідку з плити. Сіль викидати не варто, зберігайте її до наступного разу. Все ж цю процедуру доведеться періодично повторювати.

Наступний етап — це створення антипригарного покриття. Для нього знадобиться олія. Та підійде не будь-яка, а саме лляна. По-перше, вона харчова. По-друге, має потрібні властивості: полімеризується, коли нагрівається до високих температур. Робити це можна двома способами: на плиті або в духовці. Для створення антипригарного шару на плиті треба налити кілька столових ложок олії на пательню, розмазати кулінарним пензликом та добре прогріти. Але значно кращим ефект буде, якщо трішки заморочитися з підготовкою.

Візьміть старий “вафельний” рушник і поріжте його на невеличкі шматочки. Просочіть один олією та гарно з усіх сторін натріть сковорідку (але без надмірності). Іншим (сухим) шматочком рушника приберіть зайву олію. Після цього ставте пательню у духовку та увімкніть максимальний нагрів. Якщо на сковорідці є дерев’яна ручка, то її потрібно попередньо зняти. Після того, як духовка набере максимальну температуру, прогрійте в ній пательню близько 30 хвилин, потім вимикайте та нехай сковорідка охолоджується разом з духовкою.

Експерти пояснили, як вдома створити антипригарне покриття для сковорідки
Експерти пояснили, як вдома створити антипригарне покриття для сковорідки

Для створення дійсно якісного та стійкого антипригарного покриття потрібно повторити процедуру декілька разів. Зовні олію можна нанести лише 1-2 рази, а всередині бажано повторити процедуру 5-6 разів. Після цього ваша пательня матиме дуже гарний антипригарний шар. Щоб він був стійким, у жодному разі не варто мити сковорідку звичайними хімічними засобами чи металом. Тільки гарячою водою та м’якими губками.

Підпишіться на YouTube канал Аніта Луценко

ЯКИМИ БУДУТЬ ДІТИ, НАРОДЖЕНІ В 2025 РОЦІ? Найкращий Гороскоп

Схожі статті

Лютий місяць надворі, а чорну смородину вже час обробляти від хвороб: віддячить відрами ягід

Якщо ви хочете насолоджуватись солодкими ягодами смородини, то саме час обробити її кущі - як саме це робити і за яких умов потрібно проводити цю процедуру?

З року в рік саджаю тільки ці баклажани вагою в 500 г – і врожаю ціле море, і зовсім не синенькі

Коли городники заводять розмову про баклажани, то зазвичай мають на увазі класичні плоди темно-фіолетового кольору. Але чи знаєте ви, що селекціонери вивели інший цікавий сорт – білі баклажани?

Перець чилі на городі чи в горщику на підвіконні: цю пряність можна легко виростити самим

З правильним доглядом перець чилі може вирости у кожного українця прямо вдома. Ця пряність не лише додасть яскравого кольору в інтер'єр, але й зробить ваші страви неповторними.

1 рецепт і 5 хвилин вашого часу! Коли і чим краще підживлювати помідори, щоб вродило сильно

Великий врожай помідорів - це мрія кожного дачника, але щоб так було, потрібно знати про деякі хитрощі: чим краще підживлювати помідорчики, щоб виросли м'ясистими?

Пікіруємо розсаду: як це правильно робити й чому ця справа дуже часто не виходить

Кілька простих порад того, як правильно потрібно пікірувати розсаду. Чимало людей роблять це не правильно, або не у всіх усе виходить з першого разу.

1 інгредієнт і врожай буде ого-го: у чому замочити цибулю перед посадкою, щоб виросла великою

Хто не хоче, щоб усі культури на городі вродили, але просто посадити їх - замало. У чому городники рекомендують замочити цибулю, щоб плоди були величезними?