Краще за фабричне: як вдома з 2 продуктів зробити антипригарне покриття для чавунної пательні?

Чавунні пательні можуть прослужити на кухні десятки, а то й сотню років. Тому цей посуд майже ідеальний. А щоб зробити його ще кращим, можна самостійно нанести на нього антипригарне покриття.

Чавунна сковорідка є ідеальним посудом для смажіння. Тому її часто використовують навіть професійні шефи. А ось вдома такі пательні сучасні господині майже не використовують, бо до них занадто сильно прилипає їжа. Але зазвичай причиною цьому є неправильна підготовка посуду до використання. А дехто вважає, що сковорідку не потрібно ніяк готувати взагалі, що є помилкою.

Першим кроком буде очищення сковорідки від заводського мастила. Почати треба з миття. Так, чавунні пательні зазвичай не миються. Але саме перед підготовкою це зробити варто. Після цього їх треба гарно висушити, і для простоти можна просто поставити протерту рушником сковорідку в духовку, розігріту до 180°C, на кілька хвилин. Після цього треба прибрати всі залишки мастила. І допоможе в цьому звичайна кухонна сіль.

Експерти пояснили, як вдома створити антипригарне покриття для сковорідки
Експерти пояснили, як вдома створити антипригарне покриття для сковорідки

Насипте на дно щедрий шар солі та поставте сковорідку на сильний вогонь. Коли сковорідка добре розігріється, сіль треба помішувати — вона вбере в себе всі залишки заводського покриття. Процес триватиме доти, доки не з’явиться легкий димок — це знак, що можна знімати сковорідку з плити. Сіль викидати не варто, зберігайте її до наступного разу. Все ж цю процедуру доведеться періодично повторювати.

Наступний етап — це створення антипригарного покриття. Для нього знадобиться олія. Та підійде не будь-яка, а саме лляна. По-перше, вона харчова. По-друге, має потрібні властивості: полімеризується, коли нагрівається до високих температур. Робити це можна двома способами: на плиті або в духовці. Для створення антипригарного шару на плиті треба налити кілька столових ложок олії на пательню, розмазати кулінарним пензликом та добре прогріти. Але значно кращим ефект буде, якщо трішки заморочитися з підготовкою.

Візьміть старий “вафельний” рушник і поріжте його на невеличкі шматочки. Просочіть один олією та гарно з усіх сторін натріть сковорідку (але без надмірності). Іншим (сухим) шматочком рушника приберіть зайву олію. Після цього ставте пательню у духовку та увімкніть максимальний нагрів. Якщо на сковорідці є дерев’яна ручка, то її потрібно попередньо зняти. Після того, як духовка набере максимальну температуру, прогрійте в ній пательню близько 30 хвилин, потім вимикайте та нехай сковорідка охолоджується разом з духовкою.

Експерти пояснили, як вдома створити антипригарне покриття для сковорідки
Експерти пояснили, як вдома створити антипригарне покриття для сковорідки

Для створення дійсно якісного та стійкого антипригарного покриття потрібно повторити процедуру декілька разів. Зовні олію можна нанести лише 1-2 рази, а всередині бажано повторити процедуру 5-6 разів. Після цього ваша пательня матиме дуже гарний антипригарний шар. Щоб він був стійким, у жодному разі не варто мити сковорідку звичайними хімічними засобами чи металом. Тільки гарячою водою та м’якими губками.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.