Чи буде родючим город? Ось як перевірити якість ґрунту перед посадкою – 2 хвилини вашого часу

Чи буде родючим город? Експерт з садівництва розповів, як перевірити якість ґрунту перед посадкою. Це буде займати всього дві хвилини вашого часу.

Перед тим, як висадити овочі, особливо дорогі сорти, варто перевірити якість ґрунту. Перш за все, це необхідно для того, щоб не пере насичувати землю під живленням та добривами, адже така імовірність існує.

Перенасичення так само небезпечно для вашого майбутнього врожаю, як і бідний грунт. І перевірити якість землі можна за допомогою декількох простих засобів, які коштують копійки і не заберуть багато часу.

Експерт розповів, як перевірити якість ґрунту перед посадкою овочів

Садівники назвали рослини, які завжди потрібно вирощувати лише на високих грядках
Експерт розповів, як перевірити якість ґрунту перед посадкою овочів

Для початку необхідно зрозуміти, яка на даний момент текстура у грунті на вашому городі. Мова йде про співвідношення піску, мулу та глини.

Для цього можна провести простий тест: візьміть жменю вологої землі, стисніть її в руці та спробуйте сформувати кульку. Якщо ґрунт легко розпадається – він піщаний, а якщо залишає сліди та тримає форму – це глинистий ґрунт.

Якщо у вас глинистий грунт, найкращим виходом із ситуації буде купівля невеликої кількості чорнозему, який ви внесете у землю.

Також важливо слідкувати за тим, чи є у вас грудочки. Якщо їх багато, краще внести трохи піщаного піску для того, аби уникнути їх утворення: велика кількість грудочок напряму впливає на поведінку коріння в землі. Окрім того, зверніть свою увагу на кислотність.

Кислотність ґрунту – важливий показник, від якого залежить, як добре рослини засвоюватимуть поживні речовини.Для цього вам необхідно придбати у садовому магазині звичайний експрес-тест. Норма для землі — це показник 6-7. Але якщо ви збираєтеся вирощувати конкретні культури, ви можете дізнатися у довіднику, яка кислотність підходить найбільше для них та підвищити її або понизити за допомогою спеціальних розчинів.

Окрім вище зазначених факторів, є велика кількість одноразових тестів на наявність мінеральних речовин у ґрунті. Це швидкі тести-смужки, які коштують копійки, але дадуть вам добре зрозуміти, що необхідно внести у землю, а яких добрив краще уникати.

Схожі статті

На кущі “місця живого” не буде від огірків: цей сорт б’є рекорди урожайності на 36-й день

Якщо ви шукаєте найкращий сорт ранньостиглих огірків для городу – зверніть увагу на сорт "Сігурд F1". Цей ранній гібрид чудово підходить для посадки в парниках та відкритому ґрунті.

Засипте нижні бруньки додатковим шаром ґрунту: як правильно висадити троянди в саду

Дотримуючись цих простих, але важливих порад, ви зможете виростити в своєму саду чудові троянди, які будуть радувати вас своєю красою протягом багатьох років.

Не сорт, а малина-рекордсмен: з куща від 6 кг ягід — ідеальна для варення та заморожування

Якщо ви любите малину, то обов'язково посадіть на своїй ділянці саме цей сорт. Він чудовий, щоб їсти ягоди свіжими, використовувати у випічці, консервувати та навіть заморожувати.

Секрет велетенської полуниці розкритий: отримайте відро соковитих ягід з 1 куща без хімії

Велетенська полуниця на власному городі — це те, чим дійсно можна пишатися. Але перш ніж збирати компліменти, необхідно виростити такий врожай.

Коли в 2025 році сіяти томати на розсаду для парника і теплиці: сприятливі дні за Місяцем

Дачний сезон-2025 настане невдовзі, але вже зараз час замислюватись над вибором ідеальної дати для висадки розсади томатів у парнику чи теплиці. В цьому допоможе посівний календар.

Грядка після цибулі: що посадити після неї і які овочі не приживуться – 6 фатальних помилок

Відомо, які овочеві культури точно не варто садити на грядки, де раніше росла цибуля. Це не принесе ніякого урожаю. Натомість, важливо знати, що навпаки слід садити в тому місці.