Не морква, а “спартанець”: цей сорт не боїться борошнистої роси та чорної гнилі, дуже врожайний

Сезон посадки різних культур ось-ось почнеться, тому потрібно вже заздалегідь обирати сорти рослин, які плануєте посадити - яку моркву радять вирощувати агрономи?

У досвідчених городниках не постає питання, який же сорт моркви краще обрати, адже всі вони стверджують, що “Королева Осені” – найкращий і конкурентів у нього немає. Проте, для новачків в справах садівництва це стане відкриттям.

Даний сорт вважається пізнім видом столової моркви, вегетаційний період якої триває від 110 до 120 днів. Її коренеплоди мають конічну форму, вирівняні та до виростають до 25 сантиметрів. Мʼякоть моркві має яскраво-оранжевий і червоний відтінок і багата каротином. Основна її перевага в тому, що вона містить всі необхідні для організму мінерали – фосфор, залізо, кальцій і вітаміни.

Агрономи назвали найкращий сорт моркви з високою врожайністю
Агрономи назвали найкращий сорт моркви з високою врожайністю

Цей сорт чудово зберігається в зимово-весняний період. Ще однією перевагою є те, що “Королева Осені” стійка до холоду і дає гарні врожаї, якщо її вирощувати на легких суглинках або супіщаних грунтах з глибоким орним шаром. Насіння моркви починає проростати при температурі +4, а сходи витримують морози до -2.

Для успішного вирощування моркви на відкритому ґрунті необхідно регулярно проводити проріджування сходів, особливо якщо вони проростають густо. Перший раз це здійснюється, коли зʼявляються 2 перші справжні листочки, відстань між сіянцями має бути 3 см. Як тільки зʼявиться друга пара листків, процедуру потрібно повторити і збільшити відстань між ними вдвічі.

Агрономи назвали найкращий сорт моркви з високою врожайністю
Агрономи назвали найкращий сорт моркви з високою врожайністю

Не можна забувати і про регулярне розпушування ґрунту та видалення бурʼянів, щоб рослини не хворіли, а також поливайте культуру регулярно. Недостатня кількість води призведе до того, що морква стане млявою і гіркою. Зволоження землі має бути на глибину не менше 30 см, щоб вода дісталась коренеплодів.

Схожі статті

На кущі “місця живого” не буде від огірків: цей сорт б’є рекорди урожайності на 36-й день

Якщо ви шукаєте найкращий сорт ранньостиглих огірків для городу – зверніть увагу на сорт "Сігурд F1". Цей ранній гібрид чудово підходить для посадки в парниках та відкритому ґрунті.

Засипте нижні бруньки додатковим шаром ґрунту: як правильно висадити троянди в саду

Дотримуючись цих простих, але важливих порад, ви зможете виростити в своєму саду чудові троянди, які будуть радувати вас своєю красою протягом багатьох років.

Не сорт, а малина-рекордсмен: з куща від 6 кг ягід — ідеальна для варення та заморожування

Якщо ви любите малину, то обов'язково посадіть на своїй ділянці саме цей сорт. Він чудовий, щоб їсти ягоди свіжими, використовувати у випічці, консервувати та навіть заморожувати.

Секрет велетенської полуниці розкритий: отримайте відро соковитих ягід з 1 куща без хімії

Велетенська полуниця на власному городі — це те, чим дійсно можна пишатися. Але перш ніж збирати компліменти, необхідно виростити такий врожай.

Коли в 2025 році сіяти томати на розсаду для парника і теплиці: сприятливі дні за Місяцем

Дачний сезон-2025 настане невдовзі, але вже зараз час замислюватись над вибором ідеальної дати для висадки розсади томатів у парнику чи теплиці. В цьому допоможе посівний календар.

Грядка після цибулі: що посадити після неї і які овочі не приживуться – 6 фатальних помилок

Відомо, які овочеві культури точно не варто садити на грядки, де раніше росла цибуля. Це не принесе ніякого урожаю. Натомість, важливо знати, що навпаки слід садити в тому місці.