З таким добривом полуниці точно не побачите: підживлення, якого не терпить солодка ягода

Полуниця – хоч і смачна, але дуже примхлива ягода. Багаторічна культура потребує пильної уваги. Особливу увагу приділяють внесенню добрив. Розповідаємо, яке підживлення не підходить для ягоди.

Полуниця — солодка і смачна багаторічна ягода, яка потребує від городників особливої уваги. Перед її посівом варто правильно підготувати ґрунт. Взагалі цю ягоду підгодовують тричі на рік. Перший раз навесні — відразу після того, як зійде сніг. Друге підживлення роблять влітку, після збору врожаю. Восени добрива на ділянку з полуницею вносять у вересні та жовтні.

Водночас у період плодоношення підживлення полуниці не проводять. Це може позначитись на смакових властивостях ягід. Чимало садівників вважають за краще взагалі не підживлювати полуницю, аніж “годувати” її зайвими добривами.

Які добрива не любить полуниця
Які добрива не любить полуниця

Підживлюють цю ягоду, починаючи з другого року після посадки. Варто зауважити, що одним з найнебезпечніших добрив для полуниці стає азот. Досвідчені дачники добре знають, що саме він сприяє нарощуванню зеленої маси. Усі корисні речовини з ґрунту йдуть на розвиток листя, а для ягід в рослини жодних сил не лишається.

В якості добрива для полуниці деякі городники використовують органічну суміш із кропиви та коровʼяка. Але в ньому якраз міститься забагато азоту. Цей компонент стимулює розвиток вус та листя на полуниці, а ось ягоди при такому підживленні ростуть і розвиваються погано.

Саме тому настій з кропиви та коровʼяка краще не застосовувати. Вони не принесуть користі солодкій ягоді.

Водночас полуниця добре реагує на сухе та вологе підживлення деревною золою. Цей компонент не тільки живить культуру, а й надійно захищає її від шкідників.

Які добрива не любить полуниця
Які добрива не любить полуниця

Ця ягода добре реагує на мінеральні добрива, в яких міститься достатньо калію та фосфору. Найкращий варіант — використовувати гранульоване мінеральне підживлення в сухому вигляді. Проте, можна також їх і розчиняти у воді.

Схожі статті

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.