Почорніння стебла у розсади з’являється не через поганий догляд чи відсутність необхідних мінералів. Справа у патогенні мікрофлори, яка знаходиться прямо у ґрунті. І абсолютно неважливо, де ви берете цю землю, вона однаково може бути заражена, навіть якщо ви взяли найкращу у садовому магазині.
Досвідчені садівники просто намагаються уникати цієї проблеми, а не вирішувати її. Саме для цього придумана така процедура, як прокалювання ґрунту. 10 хвилин у духовці може бути достатньо для того, аби усі грибки зникли звідти назавжди.
Існує інший варіант: розбавити трохи марганцівки у окропі. Після необхідно пролити ґрунт даним розчином.
Але бувають такі ситуації, що ми або забули це зробити, або не вважали за потрібне витрачати свій час, все було добре, але якась розсада все ж таки захворіла на грибок.
Городник розповів, як захистити розсаду від появи чорної ніжки

Відмотати час назад ми не можемо, але можемо вирішувати проблему. Найпростіший метод, який часто працює безвідмовно — це зола. І краще її не посипати у ґрунт, а саме розчинити у невеликій кількості води, після чого пролити розсаду навколо коріння. Зола не тільки має у своєму складі велику кількість мінеральних речовин, але й має антисептичні властивості, що допоможе у боротьбі з грибком.
Імовірність, що ви зможете врятувати розсаду, яка вже заразилася майже нульова. Але є великий шанс врятувати ту розсаду, яка знаходиться із зараженою в одному контейнері, але ще не встигла почорніти. Саме тому ми рекомендуємо діяти негайно, як тільки ви побачили рослину з ознаками грибкового захворювання.
Якщо нічого з цим не робити, помре більше половини, а можливо і вся розсада, що звичайно стане великим розчаруванням. Але навіть якщо це станеться, не засмучуйтеся, адже навіть у професійних садівників часом бувають справжнісінькі провали.