Виросте в 2 рази більше цибулі на тій же грядці: просто змішайте із золою і результат порадує

Цибуля — популярний овоч, який відноситься до родини лілейних. На відміну від декоративних лілій ця культура користується попитом завдяки своїм лікувальним та смаковим властивостям.

Ріпчаста цибуля містить в своєму складі багато фітонцидів, завдяки яким культура стає чудовим бактерицидним засобом. В світі відомо про 400 різновидів цибулі. Проте лише 10 з них було окультурено заради отримання врожаю. Найбільш популярна серед усіх видів — ріпчаста цибуля. Багато дачників вирощують на городі саме її.

Під час посадки цибулі багато дачників намагаються віднайти ідеальний спосіб виростити ідеальну, смачну та соковиту ріпчасту цибулю. І в першу чергу приділяють увагу вибору якісного сорту. Для тривалого зберігання взимку більше підходять різновиди ріпчастої цибулі, які мають середній розмір та менш соковиті.

Який інгредієнт додати в лунки під час посадки цибулі, щоб врожай був вдвічі більше
Який інгредієнт додати в лунки під час посадки цибулі, щоб врожай був вдвічі більше

Для вживання влітку або восени підходять сорти цибулі великого розміру та соковитою цибулиною.

Підвищити врожайність культури можливо за допомогою деяких агротехнічних прийомів. Зокрема, цибуля добре росте в родючому та пухкому ґрунті. В таких умовах в неї добре розвивається коренева система та відбувається нарощування потужного листового апарату.

Кожен листочок — це луска цибулинної головки. Тобто, чим більше на цибулі листя — тим більшою та соковитішою буде голівка.

Ріпчаста цибуля не переносить кислих ґрунтів. Тому перед посадкою треба ретельно підготувати ділянку та додати в землю добрива і засоби для розкислення. Наприклад, доломитове борошно, попіл та крейду.

Який інгредієнт додати в лунки під час посадки цибулі, щоб врожай був вдвічі більше
Який інгредієнт додати в лунки під час посадки цибулі, щоб врожай був вдвічі більше

Щоб цибуля на грядці виросла вдвічі більшою — під час посадки в лунки потрібно додати один інгредієнт. І це — деревна зола. Вона добре впливає на лужність ґрунту та знижує її кислотність. В складі деревного попелу міститься велика кількість поживних речовин.

Зокрема — калій, фосфор та магній. Вони сприяють здоровому росту культури. Калій підтримає розвиток кореневої системи та підвищить стійкість рослин до хвороб. Зола знижує розвиток деяких грибкових захворювань, адже в неї — дуже гарні антисептичні властивості.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.