Ріпчаста цибуля містить в своєму складі багато фітонцидів, завдяки яким культура стає чудовим бактерицидним засобом. В світі відомо про 400 різновидів цибулі. Проте лише 10 з них було окультурено заради отримання врожаю. Найбільш популярна серед усіх видів — ріпчаста цибуля. Багато дачників вирощують на городі саме її.
Під час посадки цибулі багато дачників намагаються віднайти ідеальний спосіб виростити ідеальну, смачну та соковиту ріпчасту цибулю. І в першу чергу приділяють увагу вибору якісного сорту. Для тривалого зберігання взимку більше підходять різновиди ріпчастої цибулі, які мають середній розмір та менш соковиті.

Для вживання влітку або восени підходять сорти цибулі великого розміру та соковитою цибулиною.
Підвищити врожайність культури можливо за допомогою деяких агротехнічних прийомів. Зокрема, цибуля добре росте в родючому та пухкому ґрунті. В таких умовах в неї добре розвивається коренева система та відбувається нарощування потужного листового апарату.
Кожен листочок — це луска цибулинної головки. Тобто, чим більше на цибулі листя — тим більшою та соковитішою буде голівка.
Ріпчаста цибуля не переносить кислих ґрунтів. Тому перед посадкою треба ретельно підготувати ділянку та додати в землю добрива і засоби для розкислення. Наприклад, доломитове борошно, попіл та крейду.

Щоб цибуля на грядці виросла вдвічі більшою — під час посадки в лунки потрібно додати один інгредієнт. І це — деревна зола. Вона добре впливає на лужність ґрунту та знижує її кислотність. В складі деревного попелу міститься велика кількість поживних речовин.
Зокрема — калій, фосфор та магній. Вони сприяють здоровому росту культури. Калій підтримає розвиток кореневої системи та підвищить стійкість рослин до хвороб. Зола знижує розвиток деяких грибкових захворювань, адже в неї — дуже гарні антисептичні властивості.