Троянди як правило з вдячністю ставляться до своїх господарів і у теплу пору року тішать все новими і новими бутонами. Підкормка завжди їм іде на користь, а у виборі добрив троянди зовсім не примхливі.
Погіршити їхнє здоров’я можуть хіба що грибкові захворювання, шкідники або неправильно сусідство. Останній варіант вельми не очевидний, адже здається, що ґрунту навколо багато, мінеральних речовин має вистачити на всіх, як і вологи, але врешті-решт стає зрозуміло, що кущі необхідно розлучати з їхніми супутниками.
Експерт розповів, з якими рослинами троянди не уживаються на клумбі

Перш за все, троянди плохо переносять сусідство із гортензіями. І у цієї проблеми є очевидна першопричина: навіть сама назва гортензії говорить про те, що вона полюбляє воду. Цей кущ не переносить засухи, бере дуже багато води, і так само може ставати причиною недостатньої кількості вологи, яка дістається самій троянді.
Ніякого рішення у цій історії немає, окрім як розсадити цих двох подружок, поки є така можливість. Нагадуємо, що троянди можна пересаджувати раз на 3-4 роки. Але якщо звісно ситуація погана, то можна ризикнути та спробувати переселити троянду і на наступний рік після пересадки.

По-друге, троянда також погано переносить сусідство з цибулевими квітками. Це більше не про конкуренцію за корисні речовини, а за незручність. Справа в тому, що пересадити потім ці квітки буде складно, так як є ризик пошкодити коріння троянди. Окрім того, кущу та квітам потрібна абсолютно різна підкормка. Наприклад, лілії та тюльпани не можна підживлювати коровяком. Так вони можуть швидко захворіти, а хвороба врешті-решт перенесеться із них на троянду.
По-третє, поганою сусідкою також є папороть. Вона обожнює вологу, накопичує її навколо себе, привертає живність. Усе це ніяк не поєднується із поведінкою троянди, яка легко переносить засуху, може загнати і не любить ні комах, ні шкідників.