Помідори – це та культура, яка не виснажує ґрунт. Вони мають середню потребу в добривах, тож на них не потрібно витрачати велику кількість мінералів. Проте, якщо ці рослини вирощуються на одному й тому самому місці кілька років підряд, то існує ризик, що зміниться кислотність ґрунту, в результаті це негативно вплине на майбутній врожай. Тому городники радять ретельно планувати сівозміну, щоб уникнути можливих проблем.
Для того, щоб відновити родючість землі після помідорів, потрібно вибирати ці культури, які зможуть наситити ґрунт азотом. Наприклад, бобові, гарбузові та кормові рослини, вони допомагають зберігати баланс поживних речовин.

Після помідорів радять вирощувати огірки, так як як томати і огірки мають різні хвороби, то ви уникнете перехресного зараження цих рослин. Перед посадкою огірків потрібно правильно підготувати землю, для початку слід підживити її компостом.
Також після помідорів можна садити цибулю та часник, адже вони дають гарний врожай і не страждають від хвороб. Вважається, що ці культури навіть сприяють оздоровленню ґрунту. У теплиці після помідорів, садівники рекомендують садити зелень.

Варто зазначити, що помідори на колишньому місці можна буде садити лише через кілька років, якщо зробити це раніше, то плоди виростуть несмачними. Якщо з деяких причин ви не маєте можливості змінювати місце посадки, то ґрунт можна підготувати за допомогою різних добрив, які багаті на азот.
Щоб підтримувати ґрунт в хорошому стані, можна висадити бобові, трави або зелень біля помідорів. Восени доцільно буде висіяти морозостійкі сидерати, які швидко ростуть і використовуються як зелене добриво, щоб покращити якісь ґрунту.