Зокрема мова йде про томати. Часто складається така ситуація, що ми робимо буквально все для того, аби отримати хороший врожай, але на ділі вся робота була марною, так як помідори якщо і вродили, то вродили погано: плоди гнилі, маленькі, хворі, тощо.
І вся справа може бути не тільки у якості ґрунту, відсутності добрив або інших знайомих нам факторах. Велика кількість дачників просто не звертає свою увагу на те, які рослини раніше розвивалися на грядці, куди вони помістили свої томати. А це неймовірно важливо!
Експерт розповів, що не можна саджати на грядку після помідорів

Найгіршим попередником для томатів являється картопля. Варто відмітити, що це правило ще й працює навпаки. Якщо ви вирощували томати на ділянці, туди саджати картоплю вже не можна. В чому справа?
В тому, що картопля являється розсадником фітофтори. І так само не дуже добрим вибором стане баклажан.
Не менш поганим попередником також являється морква, про що здогадатися вже набагато важче. Даний коренеплід просто змінює структуру ґрунту.
Капуста ніяк не впливає на якість грунту, але вона привертає до себе шкідників, що також не дуже добре для майбутніх помідорів. Якщо ви тільки не бажаєте постійно працювати з інсектицидами.
Тому найкращим шляхом для отримання найкращих врожаїв буде розділення ділянки на зони, в яких ви завжди будете висаджувати культури, що не заважають одне одному як сусіди, так і в якості попередників.

Зверніть свою увагу, що землі також необхідно давати відпочити. А якщо уникнути зміни зон між собою не можна, то діє правило п’яти років.
Цього часу буває достатньо для того, аби усі захворювання в ґрунті пішли, і ви могли без поганих наслідків висадити інші культури.