Для багатьох українців білокачанна капуста є однією з найпопулярніших культур, що вирощуються на власних городах, тому вони дуже відповідально ставляться до вибору сортів. У пріоритеті залишаються ранні сорти, які висаджуються в грунт весною і вже в середині літа можна використовувати в приготуванні свіжих салатів. Особливу перевагу приділяють урожайним сортам і тим, які можуть добре зберігатися до весни без втрати смакових якостей.
Адже багато городників неодноразово стикалися з ситуацією, коли після збору врожаю восени капуста, через якийсь час, починає різко псуватися. Звичайно, багато залежить від умов зберігання, проте чималу роль відіграють і правильний вибір сорту.
Так, експерти стверджують, що для тривалого зберігання найкраще вибирати представників пізніх сортів, які стійкі до різних хвороб, заморозків і майже рік зберігають свій чудовий смак, соковитість та приємне хрускіт. З деякими ви ознайомитеся в матеріалі.
Женева
Сорт Женева відносять до пізніх. При дозріванні має ідеальну круглу форму та щільні качани. Ідеально підходить для вирощування на невеликих ділянках. Невибагливий сорт, який не потребує особливого догляду. Стійкий до багатьох капустяних захворювань, у тому числі фузаріозу. Легко переносить транспортування та тривале зберігання у темному прохолодному підвалі. До весни зберігає гарний товарний вигляд.

Колобок
Цей гібрид капусти також відносять до пізньостиглих. Вегетаційний період триває 145-175 днів. На відміну від багатьох інших сортів, ця капуста не тріскається навіть за браку вологи. За відгуками досвідчених городників, котрі неодноразово стикалися з Колобком, урожай їм вдавалося зберігати майже 8 місяців. При цьому вона залишається привабливою, тому її часто можна побачити у продажу.