7 рослин на вибір, а врожай буде щороку! Що висаджувати біля груші, щоб точно вродила

Правильні сусіди - це запорука гарного врожаю, тому перш ніж садити конкретну рослину, потрібно дізнатись, чи корисною вона буде для культури поруч, те саме стосується і груші.

Досить часто садівники стикаються з такою проблемою, коли груша не плодоносить і не дає врожаю взагалі, хоч і для неї був наданий весь догляд протягом вирощування. Найбільш поширена причина полягає у неправильному сусідстві для дерева, адже не секрет, що кожне дерево має свої особливості та “примхи” щодо культур поруч, тому перші ніж садити певну рослину, потрібно детально ознайомитись з її характеристиками.

Які рослини не можна висаджувати поруч із грушею?

Якщо ж ви плануєте висадити сливу або вишню поряд із грушею, то враховуйте, що відстань між ними має бути не менше 10 метрів. Слива виснажує ґрунт і забирає всі поживні речовини, які необхідні для груші, а вишня в свою чергу приваблює шкідників.

Городники розповіли, що посадити біля груші, щоб кожного року збирати плоди
Городники розповіли, що посадити біля груші, щоб кожного року збирати плоди

Не рекомендується висаджувати поруч хвойні дерева, вони окислюють ґрунт, тому на грушу це негативно вплине. Хвойні дерева можуть заражати грушу деревною іржею.

Квітучі кущі – бузок, жасмин, вони теж вважаються шкідливими сусідами, тому їх варто уникати й не садити близько до плодового дерева.

Не підходять для сусідства і абрикос, волоський горіх, калина, черемха. Вони виділяють речовини, які спричиняють у груші захворювання, а іноді можуть призвести навіть до загибелі.

Городники розповіли, що посадити біля груші, щоб кожного року збирати плоди
Городники розповіли, що посадити біля груші, щоб кожного року збирати плоди

Які рослини можна висаджувати поруч із грушею?

Звичайно, що груша буде ідеально та правильно розвиватися, якщо поруч із нею будуть рости інші її сорти, яблуня, малина, смородина, виноград. Тоді дерево буде отримувати всі необхідні ресурси. Садівники рекомендують висаджувати біля плодового дерева низькорослі квіти – нагідки або чорнобривці, вони здатні відлякувати шкідників, тому можна буде не переживати.

Ось і все, що потрібно знати, щоб отримувати великі плоди груші щороку й бути спокійними протягом сезону.

Схожі статті

3 ознаки, що яблуні перезимували погано: що робити, аби це не вплинуло на майбутній врожай

Яблуні стійкі до низьких температур і зазвичай непогано переносять морози. Але ніколи не виключено, що якесь дерево перезимувало погано. Як це зрозуміти?

Зелень, яка робить їжу смачнішою, а організм здоровішим: як виростити любисток?

Любисток широко використовуються в кулінарії та цінується гурманами. Однак, серед широкої аудиторії популярність так і не набув за незрозумілих причин.

Калли гниють перед посадкою? Ці 2 прості обробки врятують цибулини – будуть як нові

Ці розкішні квітки зазвичай не змушують своїх господинь нервувати, але стаються моменти, коли вимагаються чималі знання. Що робити, якщо цибулини калли загнили?

Як отримати багатий урожай полуниці? Ці 3 секрети принесуть вам відра ягід – їстимете досхочу

Полуниця має шанувальників в усіх країнах світу. Це ягода, яка давно захопила серця людей. Але як іронічно, що вона плодоносить лише раз на сезон!

Безкісточковий сорт винограду, який швидко приживається: плоди будуть вже на початку серпня

Цей сорт винограду відрізняється простотою у догляді і не потребує особливих умов для посадки. Його можна вирощувати навіть на невеликих ділянках, і він буде радувати свіжими та смачними ягодами.

Негатив, нещастя і сварки: 5 причин, чому не варто садити бузок поряд із будинком

Часто бузок можна побачити саме біля будинку, але меншість знає, що насправді там його не можна вирощувати і є кілька причин, які це пояснюють - де краще висаджувати цю рослину?