Протягом останніх років, городники вдаються до посіву сидератів на своїх ділянках або в теплицях після збору врожаю. Найпопулярніша культура для цього – гірчиця. Вона має численні переваги, адже не є дорогою, добре збагачує ґрунт всіма необхідними речовинами, а також уповільнює ріст бурʼянів і відлякує шкідників.
Завдяки гірчиці, наступного сезону городники можуть зібрати набагато більший врожай овочів і ягід на цьому самому ж місці, але тоді вже постає інше питання – які культури краще висаджувати після гірчиці?

Перший варіант – картопля, вона належить до родини пасльонових, саме ці рослини гарно розвиваються після сидератів. Багато садівників сіють гірчицю між рядками картоплі. До того як вона почне цвісти, її підрізають і залишають в міжрядді, де вона розкладається і забезпечує картоплю корисними речовинами й вологою.
Помідори також сміло можна висаджувати після гірчиці. Як і картопля, вони отримують багато користі від ґрунту, де раніше вирощувалась гірчиця. Ще однією перевагою є те, що гірчиця робить рослини більш стійкими до захворювань та шкідників.
Після гірчиці можна садити огірки, кабачки, патисони, кавуни, дині та гарбузи, а також моркву. Для початку гірчицю потрібно скосити до цвітіння та перекопати або переорати ділянку. Варто зазначити, що хоч і моркву радять садити після гірчиці, але ні в якому разі її не можна садити поруч з нею, адже вона буде заважати її росту.

Часник і цибуля теж є відмінним варіантом для посадки після сидерату. Гірчицю висівають за два тижні до посадки озимого часнику, і вже потім на місці, де росла вона, цибуля і часник дають гарний врожай.
Полуниця також годиться для висаджування після гірчиці. Так як ґрунт від полуниці з часом виснажується, його необхідно підживлювати, і тут на поміч приходить саме гірчиця. Вона бореться зі шкідниками й хворобами, тому врожаю бути!