Як спровадити з ділянки комах: 3 дієвих методи, які і для саду підійдуть, і для квітника

Мурахи в саду і на ділянці часто завдають господарям зайвого клопоту. Існує кілька дієвих методів, як спровадити цих непроханих гостей з ділянки. "Сенсація" розповідає про них у матеріалі.

Боротьба зі шкідливими мурахами на садовій ділянці часто відбувається із перемінним успіхом. Ці гості-шкідники то з’являються, то знов зникають. Іноді навіть незрозуміло, які фактори сприяють їх появі. Однак наявність цих комах псує господарям настрій та приносять зайвий клопіт. Особливо це стосується бурих мурахів.

Усі вони на 100% шкідники, тому виводит їх з ділянки варто однозначно. Як саме це зробити і які методи для цього існують – читайте у матеріалі “Сенсації”.

Зараз в багатьох спеціалізованих магазинах продають пестициди, які згубні для живих організмів і, зокрема, для мурах, що облюбували присадибну ділянку. Однак використовувати усі ці препарати потрібно обережно, адже вони представляють небезпеку не тільки для мурашок, але й для людей і пухнастих улюбленців.

Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці
Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці

окрім хімічних пестицидів можна відлякати шкідливих комашок за допомогою рослин із різким запахом. Навколо мурашників, що були виявлені на присадибній ділянці – розкладають ос такі рослини:

  • тирса або анісове листя;
  • петрушка;
  • скипидар;
  • часник;
  • гірчиця;
  • лаврове листя;
  • тютновий попіл;
  • полин;
  • мелена кориця;
  • чебрець;
  • меліса;
  • дика м’ята;
  • інші різкі аромати.

Ці трави з різким ароматом також розкладають в місцях, куди часто навідуються шкідливі комахи. Це їх відлякує.

Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці
Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці

Деякі городники радять облити мурашник гасом, а ще – розкласти навколо входів до мурашнику шматки заліза, цеглу або камені. Зверху їх треба полити настоєм гною або трав. Але бажано не використовувати для цього ті трави, що відлякують комах. Через 2-4 дні ці предмети підіймають та обливають мурашок окропом. Одночасно з цим входи до мурашнику заливають гарячою водою.

3 найефективніших методи для боротьби з мурахами

Найкращі методи боротьби з мурахами на присадибній ділянці
Найкращі методи боротьби з мурахами на присадибній ділянці

Сред найбільш ефективних методів для боротьби з мурахами в саду чи на городі можна виділити ось такі:

  • сам мурашник та стежки навколо нього засипають сіллю, яку також розсипають в місцях найбільшого скупчення комах;
  • 2-3 рази місця скупчення комах поливають спеціальною сумішшю, приготованою з 10 літрів води, 400 грамів господарського мила, 2 столовими ложками карболової кислоти та 10 столових ложок гасу;
  • навколо мурашників на ділянці розкладають коробки з-під сірників, які наповнені сумішшю дріжджів та цукрово-медовим сиропом (такі підклади мурахи будуть обходити стороною).

Більш гуманним методом виселення комах з ділянки буде примус. Проте, цей засіб може бути небезпечним, бо мурахи, як відомо – кусючі.

Схожі статті

Занурюю живці тільки в цю спецію і відразу в ґрунт: будь-які гілки дають пишне і міцне коріння

Пророщування живців — це дуже дешевий та простий метод отримання великої кількості рослин з куща, але питання постає в майстерності садівника.

Як прибрати жир і запах з мікрохвильової печі: 1 спосіб, який працює і ніколи не підводить

У когось мікрохвильова піч на кухні вмикається раз на місяць, у когось навпаки працює кожен день і вимагає чималого догляду. Як прибрати з неї запах та жир?

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.