Секрет, про який знають одиниці: як виростити кавуни-гіганти на ділянці за допомогою “чеканки”

В останні роки кавуни почали вирощувати не тільки на півдні України, але й в інших регіонах. Розповідаємо, як це зробити правильно і який секрет допоможе виростити кавуни-гіганти на ділянці.

В останні роки українські господарі все частіше вирощують кавуни не тільки в південних регіонах, але і в інших областях країни. Проте одного бажання малувато і під час культивації баштанних культур варто знати певні правила вирощування.

Експерти кажуть, що сорти кавунів, які зараз можна придбати в Україні – однаково добре приживуться і на Київщині, і на Сумщині, і на Буковині. Проте для кліматичної зони нашої країни більше підійдуть ранньо- та середньостиглі сорти. Пізньостиглі кавуни саджати не варто, адже вони просто не встигнуть дозріти. Сорти кавуна для центральних регіонів України дозрівають за 65-70 днів, а перший врожай можна збирати вже у серпні та першій декаді вересня. Тут все залежатиме від температурних коливань.

Експерти розповіли, як виростити кавуни-гіганти
Експерти розповіли, як виростити кавуни-гіганти

Щоб кавунчики виросли великими – їх потрібно правильно посадити у відкритий ґрунт. Температура ґрунту на глибині 10 см, на яку і закладають насіння кавунів  не повинна бути меншою за +14…+15 градусів. Цей температурний режим є стартовим для посіву баштанних культур (динь та кавунів). Частіше за все посів кавунів розпочинають після травневих свят і продовжують до середини місяця.

Ріст та розвиток кавунів після посіву не можна залишати без догляду. Землю за грядці періодічно розпушують – щоб коренева система баштанної культури отримувала достатню кількість кисню.

Городники розповіли, як правильно вирощувати кавуни-гіганти на городі
Городники розповіли, як правильно вирощувати кавуни-гіганти на городі

Експерти в сфері вирощування баштанних культур розповіли, що треба робити для того, аби кавуни виросли справжніми гігантами. Спеціалісти наголосили, що існує так званий метод “чеканки”. Він полягає у тому, щоб після формування плода на головному стеблі провести прищипування більш слабких пагонів.

Адже на них можуть формуватися нові плоди кавунів, які забиратимуть поживні речовини в інших кавунчиків. Якщо процедуру прищипування не проводити – виростити кавуни-гіганти не вийде.

Схожі статті

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2025 році: оберіть свою ідеальну дату для великого врожаю

Якість врожаю цибулі залежить від багатьох факторів. Мають значення і терміни посадки культури навесні. "Сенсація» назве сприятливі дати навесні 2025 року, коли можна саджати цибулю в ґрунт.

Як перемогти фітофтороз? Помідори більше не злякають ні дощі, ні тумани – 2 дієвих методи

Для дачників і городників фітофтороз є справжнім випробуванням. Насамперед, на міцність своїх нервів! Але, є кілька методів, які можуть легко та просто вирішити навіть це питання!