В останні роки українські господарі все частіше вирощують кавуни не тільки в південних регіонах, але і в інших областях країни. Проте одного бажання малувато і під час культивації баштанних культур варто знати певні правила вирощування.
Експерти кажуть, що сорти кавунів, які зараз можна придбати в Україні – однаково добре приживуться і на Київщині, і на Сумщині, і на Буковині. Проте для кліматичної зони нашої країни більше підійдуть ранньо- та середньостиглі сорти. Пізньостиглі кавуни саджати не варто, адже вони просто не встигнуть дозріти. Сорти кавуна для центральних регіонів України дозрівають за 65-70 днів, а перший врожай можна збирати вже у серпні та першій декаді вересня. Тут все залежатиме від температурних коливань.

Щоб кавунчики виросли великими – їх потрібно правильно посадити у відкритий ґрунт. Температура ґрунту на глибині 10 см, на яку і закладають насіння кавунів не повинна бути меншою за +14…+15 градусів. Цей температурний режим є стартовим для посіву баштанних культур (динь та кавунів). Частіше за все посів кавунів розпочинають після травневих свят і продовжують до середини місяця.
Ріст та розвиток кавунів після посіву не можна залишати без догляду. Землю за грядці періодічно розпушують – щоб коренева система баштанної культури отримувала достатню кількість кисню.

Експерти в сфері вирощування баштанних культур розповіли, що треба робити для того, аби кавуни виросли справжніми гігантами. Спеціалісти наголосили, що існує так званий метод “чеканки”. Він полягає у тому, щоб після формування плода на головному стеблі провести прищипування більш слабких пагонів.
Адже на них можуть формуватися нові плоди кавунів, які забиратимуть поживні речовини в інших кавунчиків. Якщо процедуру прищипування не проводити – виростити кавуни-гіганти не вийде.