Зубна паста – не просто засіб гігієни, а ще й чудова помічниця в боротьбі за високі врожаї баклажанів. Вона може створити справжні дива, але досвідчені садівники добре знають – без правильного догляду навіть “Colgate” буде малоефективною.
Городники тверджують, що використання зубної пасти допомагає їм отримати здоровий та якісний врожай овочів і, особливо – баклажанів. Головна умова – щоб в складі зубної пасти не було ментолу. Засіб видавлюють із тюбику в 1 столову ложку. Далі – розмішують її в 1 літрі води. Поливають розсаду раз на 14 днів.
В складі зубної пасти міститься кальцій. Саме він захищає розсаду баклажанів від гниття наприкінці цвітіння.

Кущі баклажанів формують, видаляючи пагони до першої гілки. Такий підхід спрямує енергію на розвиток плодів, а не пагонів та листя. Коли з’явиться зав’язь – синенькі підгодовують сульфатом калію та магнію, попередньо розчинивши 10 грамів засобу у 10 літрах води. Таке підживлення збільшить розмір, якість та кількість плодів баклажанів.
Ґрунт для вирощування баклажанів – це окрема історія. Він повинен бути рихлим та родючим. Готують землю для посадки розсади баклажанів з перегною, торфу та піску, змішуючи їх в пропорціях 1:2:1.
Розсада баклажанів на першому етапі вирощування потребує додаткового освітлення. Його садівники організують за допомогою фітоламп з синім спектром. Їх вмикають на 14 годин щодня.
Після збору врожаю баклажанів бажано підживити рослину кальциєвою селітрою, яку беруть з розрахунку 1 г на 1 літр води. Цей засіб зміцнить стебла рослини.

До речі, водний розчин на основі зубної пасти часто використовують для обприскувань. Наприклад, 70 грамів пасти розчиняють у відрі води та ставлять в затінок на кілька годин. Потім розчин потрібно ретельно перемішати та ним обприскувати рослини на грядці, молоду розсаду, листя капусти та інших рослин, на яких оселилась попелиця.
Роботи з обробки проти попелиці проводять в безвітряний день, бажано перед початком дощу. За необхідності грядки обприскують кожні 2-4 дні.