Гігантська смородина за 3 копійки: як отримати щедрий врожай – просто внесіть це у лютому

Забезпечивши смородину правильним доглядом і своєчасним підживленням, ви зможете отримати не тільки багатий урожай, але й великі, солодкі і соковиті ягоди. Дізнайтеся, як саме!

Щоб отримати багатий урожай смородини з великими, соковитими і солодкими ягодами, важливо правильно доглядати за цією рослиною і забезпечити їй необхідне живлення. Смородина дуже чутлива до складу ґрунту та регулярних підживлень, тому ваші зусилля в догляді за нею обов’язково дадуть відчутний результат.

Почати варто з підготовки ґрунту. Смородина любить родючі, добре дреновані ґрунти, тому перед посадкою потрібно обробити землю органічними добривами, наприклад, компостом або перепрілим гноєм. Це не тільки збагатить ґрунт необхідними мікроелементами, а й поліпшить його структуру. Завдяки цьому, корені смородини розвиватимуться дуже добре.

Навесні, коли смородина починає активно рости, їй необхідно підживлювати азотом (допоможе росту зелені та формуванню плодів). Для цього можна використовувати аміачну селітру або карбамід. Їх слід розчиняти у воді та поливати ним кущі. Однак не варто переборщувати з кількістю азоту. Вже давно всім відомо, що якщо занадто багато удобряти рослини азотом, це може призвести до надмірного росту листя та погіршення якості ягід.

Городники пояснили, чим слід удобряти смородину для багатого урожаю
Городники пояснили, чим слід удобряти смородину для багатого урожаю

Під час цвітіння смородини її слід удобряти фосфорно-калійними добривами. Насамперед, це потрібно для стимулювання розвитку плодів і підвищення цукристості ягід. Утім, краще всього удобряти смородину розчином суперфосфату та калійної солі. Таке підживлення роблять для активного росту плодів, щоб забезпечити смородину всім необхідним уже на етапі дозрівання.

Крім цього, підживленню смородини слід приділяти увагу й восени, коли вже був зібраний увесь урожай. Оскільки, саме в цей період вона потребує відновлення і підготовки до зими. У цей період слід використовувати перегній, добрива з високим вмістом калію (допомагають зміцнити кореневу систему та підвищити зимостійкість рослини). Добре підживлені кущі смородини зможуть легше пережити холодну пору року та навесні швидше відновляться.

Схожі статті

Проросте і за температури +2: посійте цю зелень зараз і Великдень зустрінете із зеленою грядкою

Ця зелень може прорости навіть за прохолодної температури. А це, озеленить вашу грядку вже до Великодня. При цьому, така зелень не потребує особливого догляду чи клопоту!

Ось на яку грядку агрономи ніколи не садять капусту: качани будуть дрібні і обліплені слимаками

Інколи достатньо невеличкої помилки, і капуста не дає очікуваного врожаю. Що такого ви могли зробити, що призвело до подібного результату? Вчимося саджати її правильно.

Взагалі не потребують поливу: 3 розкішні рослини допоможуть вам заощадити і час, і воду

Рослини, що не потребують постійного поливу, є ідеальним вибором для зайнятих людей. Насамперед, тих, які мріють створити оазу зелені в своєму домі без зайвих зусиль.

Проведіть ці 3 підживлення і гарантовано майте великий урожай малини: ягоди виростуть з кулак

Кожен мріє смакувати солодкими і великими ягодами малини прямо з городу, але чи завжди вони виходять такими? Підживіть цим рослину і результат побачите на власні очі.

Запам’ятайте 3 секрети: ось як готують яйця з кремовим жовтком в елітних ресторанах

Варене куряче яйце – проста в приготуванні страва. Але що його жовток вийшов м'яким і кремовим – потрібно знати певні тонкощі. Розповідаємо про них далі.

У березні 2025 підживіть нарциси цим розчином: довго тішитимуть яскравим цвітінням

Якщо ви бажаєте, щоб ваші нарциси гарно і довго цвіли, потрібно вміти правильно підживлювати нарциси. Все про те, як саме це слід зробити правильно, легко та надійно!