Найбільш поширеною проблемою, яка виникає під час догляду за малиною являється поява шкідників поруч з кущем. Малина дає перший врожай ягід вже через 2 місяці після того, як з’являється листя.
Варто відмітити, що якщо сорт ремонтантний малина взагалі може плодоносити увесь літній сезон. А це велика кількість врожаю, яким не варто нехтувати. Тим паче, що з малини виходять неймовірно смачні джеми, варення, різні заготовки і компоти.
Окреме задоволення — мати можливість поласувати малиною, яка була тільки-но зірвана з куща.
Городники розповіли, як захистити малину від шкідників

Шкідників можна спровадити зі свого городу за допомогою інсектицидів. Але варто відмітити, що вони, по-перше, можуть бути шкідливими для нашого здоров’я, а по-друге, для комах.
Як ніяк, світ природи складається не тільки з тих, хто псує врожай, але й тих, хто допомагає нам його отримати. Сонечки захищають нас від попелиці, а бджоли працюють над появою майбутніх плодів.

Тому найкращим варіантом захисту малини від шкідників буде обробка кущів розчином гірчиці. Для цього необхідно взяти 20 г гірчичного порошку та розвести його в 10 л води. Тобто, нам потрібно відро. Залишаємо цей розчин на добу, після чого можна обробити ним листя малини. Краще проводити 2 обробки.
Першу перед тим як малина зав’яже плоди, а другу вже перед фактичним плодоношенням. Тобто приблизно з різницею у 10 днів.
Як правило, цього буває достатньо для того, щоб малина не знала бід у вашому саду. Гірчиця створює тоненьку плівку на листях вашої рослини, і таким чином захищає її і від комах, і від стресу.
Для покращення ефекту біля коріння можна також насипати золу. Вона буде захищати кущі від слимаків, а також дасть багато мінеральних речовин для їх розвитку, що лише позитивно відобразиться на здоров’ї рослини.