Ця шовковиця росте крупними ягодами і шикарна для приготування мармеладу: ТОП-9 кращих сортів

Ягоди цього дерева багаті на вітаміни і мікроелементи. Це робить їх просто незамінними для зміцнення імунітету, особливо восени та взимку. Шовковиця чудово росте в Україні.

Шовковиця не тільки красиве дерево, але й дуже корисна рослина, що родить смачні і великі ягоди. Серед сортів, які мають чудові плоди для приготування мармеладу, особливе місце займає “Шовковиця Королівська”. Причина — її ягоди виростають дуже й дуже великими. Також, вони ідеально підходять для варення, оскільки є досить солодкими.

Щоб виростити шовковицю у своєму саду, потрібно забезпечити їй відповідні умови: сонячне місце, помірну вологість та захист від сильних вітрів. Шовковиця не вимоглива до ґрунту, однак найкраще розвивається на легких, добре дренованих ґрунтах. Важливо також пам’ятати, що це дерево потребує достатньо простору для кореневої системи, тому його варто висаджувати на відстані від інших рослин. У тепліших кліматах шовковиця легко переживає зимівлю, але в холодніших регіонах може потребувати укриття на зиму.

Садівники пояснили, як виростити королівську шовковицю у своєму саду
Садівники пояснили, як виростити королівську шовковицю у своєму саду

Серед найпопулярніших сортів шовковиці, які відзначають садівники, варто згадати такий сорт, як “Біла Медова”. Він відрізняється своїми солодкими білими ягодами. А також, сорт “Смоленськ рожевий”, що має приємний смак і красиве забарвлення. “Мереживо” — це сорт, що отримав свою назву завдяки особливій формі і розміру ягід. “Шовковиця Плодова біла”, на відміну від більшості білих сортів, має більш насичений смак, що робить її ідеальною для виготовлення варення. Для любителів чорних ягід відмінним стане вирощування сорту “Шовковиця чорна баронеса”. Плоди цього сорту вирізняються насиченим смаком і багатим кольором. Ще один сорт чорної шовковиці є “Шеллі”. Він має гладкі плоди, які дуже добре підходять для приготування мармеладу.

Шовковиця “Вікторія” також заслуговує на увагу багатьох городників. Ці ягоди не тільки смачні, але й корисні. Варення з цих ягід, заготовлене на зиму, стане справжнім солодким смаколиком, кращим за шоколад. Ця шовковиця має приємну консистенцію і чудовий аромат. Також варто згадати про “Стамбульську шовковицю”, що родить великі білі ягоди, ідеальні для варення або соку. Всі ці сорти мають високу врожайність та чудовий смак. А один із них точно вартий того, аби ви посадили його в своєму саду, городі чи на ділянці.

Схожі статті

Якщо зробити першу підживку смородини цими добривами, врожаю не буде: тільки не це

Дорослий кущ смородини на сезон може дати відро ягід. І ці ягоди — справжній скарб, адже містять в собі неймовірну кількість вітамінів та мінералів.

Завжди беріть цього більше: як у березні обробити сад біопрепаратами – ви цього не знали

Як правильно обробити сад у березні, щоб шкідники забули дорогу до вашої ділянки, а грибок навіть і не думав зайти у гості? Розповідаємо всі тонкощі.

Що робити з гілками після обрізки дерев? Не кваптеся бігти за сірниками: є кращий варіант

Не за горами весняна обрізка дерев, а це означає, що залишиться багато гілок, які необхідно буде утилізувати. Розповідаємо в матеріалі, як це краще зробити.

Агрономи трясуть яблуню навесні не просто так: 1 лайфхак замінить будь-які підгодівлі та поливи

Кожної весни на яблуневих деревах формується нова зав'язь. Її кількість може бути великою, через що плоди виростають дрібними та кислими. Щоб цього не сталось – скористайтесь секретним методом.

Врожай і тут, і там: посадіть ці рослини біля буряка навесні 2025 – весь город буде в плодах

Завжди постає питання у дачників, які культури вирощувати біля конкретних рослин, наприклад, біля буряка, тож досвідчені городники розставили всі крапки над "і".

2 стакани цього навесні – і влітку ягоди розміром з кулак: чим підживити полуницю у 2025 році

Щоб полуниця виросла великою й солодкою, потрібно знати, що з нею робити під час посадки, в процесі вирощування та як доглядати за рослиною. Садівники розклали все по поличках.