Чимало городників могли помітити, що насіння солодкого перцю стало останніми роками сходити набагато гірше. Щоб прискорити цей процес та зробити його максимально ефективним – скористайтеся наведеними нижче порадами та корисними підказками. І тоді вам не прийдеться пікірувати сіянці, а можна відразу висаджувати їх у ґрунт та ростити розсаду.
Отже, щоб розсада перцю зійшла швидко та росла міцною і здоровою – насіння перед посівом потрібно проростити. Зробити це можна самостійно і в домашніх умовах. Для цього посівний матеріал перекладають в щільну ганчірку і зав’язують її.
Далі поміщають цю “торбу” з насіннячком у теплу (але не гарячу!) воду. Але краще зробити розчин, додавши на кожні 100 мл води 2 краплі Епіну або Циркону. Ці препарати є натуральними біостимуляторами, які допомагають насінню солодкого перцю прорости набагато швидше.
Насіння перцю тримають в цьому розчини 2 години. Потім ганчірку із ним дістають, віджимають та переміщують в целофановий пакет. Зверху його огортають щільним рушником. Потім усю цю конструкцію кладуть на книгу, а її в свою чергу – на теплу батарею. Саме так вдасться активізувати та прискорити схожість насіння солодкого перцю. Перші сходи проклюнуться вже на 2-3 день.
Перевіряти сходи потрібно щодня. Як тільки насіння проклюнеться – його можна розсаджувати по пластикових стаканчиках.

Окрема історія – це вибір ґрунту для посіву насіння перцю на розсаду. Готовий ґрунт з магазину краще не брати, адже саме через нього насіння погано сходить, а молода розсада повільно росте і виглядає кволою.
Найкращий варіант – зробити ґрунт для посіву перцю на розсаду власноруч. За основу беруть покупну землю. На літрову банку ґрунту додають 100 мл піску крупної фракції. Туди ж насипають 200 мл вермікуліту. Тепер універсальний та добре дихаючий ґрунт для перціі готовий.
Додатково його прийдеться збагатити корисними речовинами. У землю додають приблизно 80-100 мл золи та трохи більше, ніж півсклянки біогумусу.

Всі складові ретельно перемішують, а потім розподіляють ґрунт по таканчиках для розсади. Якщо ви запланували вирощувати перець на розсаду без пікірування – візьміть стаканчики більшого об’єму (200-300 мл).
В кожен стаканчик насипають трохи більше половини родючого ґрунту. Потім проливають його ледве рожевим розчином марганцівки. Чекають, коли піде з поверхні зайва волога.
У кожен сткан або відсік касет для розсади висаджують по 1 пророщеному зернятку перця. Зверху присипають землею. Додатковий полив не потрібен.

Ємності зверху накривають целофановим пакетом або кришкою. Це створить парниковий ефект. Сіянці залишають в теплому та добре провітрюваному приміщенні. Бажано, щоб температура в ньому трималася на рівні +25 градусів.
Коли перець зійде – температуру знижують до +18 градусів. Це попередить витягування рослини у висоту, а сама розсада виросте міцною та здоровою на радість господарям.