Для того, щоб зібрати великий врожай необхідно з уважністю поставитися до своїх рослин з самого початку їх розвитку. Адже часто саме якість розсади говорить про те, на що ви можете розраховувати далі.
І тут вже починається справжній виклик, адже далеко не завжди можна виростити дійсно якісну розсаду. І на це є багато причин. У нашому матеріалі розповідаємо, що ви можете зробити для того, щоб ваші паростки були міцними, здоровими і стресостійкими.
Як правильно доглядати за розсадою

Перш за все, зверніть свою увагу на землю, яку ви використовуєте з метою вирощування овочів та квітів. Як правило ми купляємо універсальну, однак якщо ви вирощуєте наприклад помідори чи баклажани, краще брати пухку землю, в якій немає застою вологи.
Якщо ви беретеся за огірки, то можна брати більш важкі ґрунти. Ба більше, земля з нашого городу часто буває набагато багатішою на мікроелементи, однак в неї є величезний мінус — хвороби. Тому перед використанням обов’язково ставимо землю у духовий шкаф приблизно на 20 хвилин. Цього має бути достатньо, щоб знищити усі збудники та можливих шкідників, які ховаються у грунті.
Місце обираємо сонячне, де немає протягів та різких перепадів температур. Краще обрати більш холодне вікно, але зі стабільною температурою.
Відсутність сонця навесні може стати справжньою проблемою, а погоди такі бувають. Тому обов’язково придбайте собі спеціальну лампу, якою можна досвічувати рослини.
Вже через декілька тижнів після появи розсади свої паростки можна обробити стимулятором, який використовується для розвитку куріння. Як правило, вони коштують копійки, але можуть значно допомогти на початкових етапах.
І не забувайте одразу видаляти заражену рослину із контейнера, адже вона буде заражати інших. Після цього, обробіть паростки фунгіцидом.