Протягом першого місяця весни можна вже висівати на розсаду деякі види овочів. Городники сіють насіння в теплицях або спеціальних квіткових горщиках, які втановлюють на підвіконні.
Для вирощування розсади більше підійдуть пластикові, керамічні або дерев’яні ящики. Ємності, які залишились з минулого року, дезінфікують за допомогою мильного розчину. Потім додатково обдають окропом.
Ґрунт для майбутньої розсади обирають покупний. Проте, можна приготувати його і самостійно. До складу суміші частіше за все входять торф, агроперліт або річковий пісок чи вермикуліт. Можна взяти за основу дернову землю, деревну золу, компост, перегній, листову землю. Готова земля повинна бути в міру пухкою, забезпечувати доступ повітря та добре пропускати воду.

В перші дні березня на підвіконні можна посіяти ось такі овочі:
- помідори;
- огірки;
- перець;
- капуста;
- ріпчаста цибуля.
Безпосередньо перед посівом насіння відсортовують на якісне та некондицію. Для цього його просто замочують у воді на 5 хвилин. Згодом на розсаду висівають ти з них, що опустилися на дно.

В березні на розсаду висівають те насіння, розсаду з якого потрібно буде висадити у відкритий ґрунт до кінця травня. Наприклад, вегетаційний період у баклажанів доволі довгий, тому їх варто посіяти на розсаду якомога раніше. Сіють баклажани на глибину 1 см в продезинфіковану землю.
Насіння перцю на розсаду пророщують у вологому середовищі. Потім його висівають у спеціальний субстрат. Заглиблюють його на 1 см, дотримуючись густої посадки. Пікірування сіянців в окремі горщики проводять після появи двох справжніх листочків. Важливо підтримувати достатній рівень вологості та стабільну температуру на рівні +22…+25 градусів тепла.