Про неї мало хто знає, а дарма: ця рослина містить в 10 разів більше вітаміну С, ніж лимон

Актинідія коломікта є хоч і маловідомою рослиною, але має всі перспективи для збільшення своєї популярності - і ось, чому. Яка відмінність між нею та лимоном?

Актинідія коломікта вважається не дуже популярною рослиною серед садівників, але вона має нереально смачні плоди та унікальний аромат. Залежно від сорту, запах може бути суничним, ананасовим, медовим або вершковим. Плоди цієї рослини містять дуже багато вітаміну С, тож якщо ви планували посадити лимон, можете спробувати вирощувати цю культуру, адже вона містить в десятки разів більше користі – від 1400 до 2000 мг вітаміну С на 100 грамів.

Ця рослина ідеально переносить морози і стійка до різких перепадів температури. Актинідія не лише приносить плоди, а й слугує як декоративна рослина, вона є ліаною, тож надасть вашому саду вишуканої естетики та краси. Зазвичай її вирощують на арках, альтанках, парканах, тож проблем із місцем для неї на території не буде.

Агрономи розповіли, яку рослину посадити замість лимону, яка багата на вітамін С
Агрономи розповіли, яку рослину посадити замість лимону, яка багата на вітамін С

Дана рослина може принести плоди вже на третій рік після посадки, однак, щоб вона гарно плодоносила, слід знати одну маленьку хитрість. Необхідно, щоб поруч із жіночими рослинами була хоч одна чоловіча рослина та до 6 жіночих. Така дія гарантує перехресне запилення, без якого плодоношення не можливе.

Висаджують актинідію на початку травня. Для неї підходять легкі ґрунти з кислою або слабокислою реакцією, які багаті на гумус і добре зволожені. Варто зазначити, що ґрунт в жодному разі не повинен бути лужним.

Агрономи розповіли, яку рослину посадити замість лимону, яка багата на вітамін С
Агрономи розповіли, яку рослину посадити замість лимону, яка багата на вітамін С

Для правильного розвитку рослини, слід дотримуватись правил посадки. Відстань між рослинами повинна бути до 2,5 метра – не більше. Спочатку молодим ліанам слід надати захист від прямого сонячного світла,  а також встановити опору для рослини, щоб вона могла вільно підніматись та мала гарну циркуляцію повітря і хороші умови для росту.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.