Схаменіться, бо врожаю не побачите: що не можна робити садівникам у березні – це марна робота

З настанням весни у власників заміських ділянок додається безліч турбот - це планова підготовка саду та городу до нового сезону. Як позбавити себе марної роботи?

З першого місяця весни у городників починається активна підготовка до нового дачного сезону. Потрібно приділити увагу деревам та кущам, підготувати теплиці, вибрати та посадити розсаду та ще багато невідкладних справ. Як розпланувати свій графік так, щоб не перестаратися та не робити зайвої марної роботи? Поширені помилки, які найчастіше припускаються у березні.

Експерт розповів, як правильно доглядати за деревами вишні
Експерт розповів, як правильно доглядати за деревами вишні

Рання побілка дерев

Як тільки сходить сніг, багато дачників вирушають на свої ділянки, щоб побілити стовбури дерев і це одна з головних помилок. Температура повітря ще недостатньо прогрілася і можливі нічні заморозки. Розчин, потрапивши під кору, може замерзнути і спровокувати утворення тріщин. Білити дерева потрібно, коли температура прогріється до +8 градусів.

Сніг

У березні від снігу необхідно очистити лише доріжки, а на городі або в саду його необхідно лише розпушити (якщо утворилася крижана кірка). Так, при таненні він швидше проникне в землю і не перешкоджатиме доступ кисню до коріння.

Добрива для дерев

Багато недосвідчених городників поспішають удобрити плодові дерева в березні починають сипати підгодовування поверх снігу, що не розтанув. Це велика помилка, яка може завдати шкоди. По-перше – не можна удобрювати дерева до розпускання бруньок, по-друге – більшість підгодівель починають працювати при температурі повітря +10.

Що насправді відбувається взимку з деревами в саду
Що насправді відбувається взимку з деревами в саду

Неправильні терміни обрізання дерев та кущів

Основне обрізання дерев та чагарників проводять у березні, але робити це потрібно лише після того, як температура підніметься до +5 градусів. Проводити процедуру в заморозки так само небезпечно, як після набухання нирок. Починати краще з яблунь, вони морозостійкіші, а вишні і сливи залишити наостанок.

Схожі статті

Якщо виноград дозрів, але потріскався: у чому причина – ви не звернули увагу на ці 3 нюанси

Для багатьох виноградарство — це справа всього життя, і вона вимагає чималих знань. Адже найменша помилка може призвести до не бажаних результатів.

Коли копати молоду картоплю у 2025 році: двічі подумайте перед тим, як братися за лопату

Виходити копати й збирати картоплю можна цілими сім'ями. Більше того, хтось може смажити шашлики, а потім, швиденько й картоплю запекти! І все це стане справжнім відпочинком на природі!

“Улюблене” добриво агрономів: робить помідори дрібними, пустотілими та несмачними

Щоб виростити якісний і хороший урожай помідорів, важливо зберігати баланс поживних речовин у ґрунті. Для цього слід знати, коли і як правильно застосовувати певні добрива.

Пролийте лунки перед посівом цим, і редиска вимахає з буряк: всього 2 ложки на відро води

Редиска дасть мега-крутий урожай і буде смачною, хрумкою і великою, як буряк, якщо перед посадкою додати в грунт весняних добрив і не забудьте про "чарівний" настій.

Врожаю не побачите, як своїх вух: 5 порад для дачників, які тільки збираються посадити сливу

Все про те, як обирати саджанці, місце для посадки, правильно садити, доглядати та обробляти сливу. Знаючи все це наперед, ви точно зможете виростити здорові та якісні дерева.

Зелень зберігатиметься набагато довше, ніж зазвичай: простий спосіб від продавця овочів

Абсолютно всім хочеться, щоб зелень зберігали свою свіжість якомога довше, а не зів'яла на 2-й день після придбання. Як це можна втілити в реальність?