Ось і прийшла довгоочікувана весна, а це означає, що на підвіконнях усієї країни вже з’явилися контейнери та горщики з розсадою томатів, перців, капусті, баклажанів та інших улюблених овочів. Як правильно доглядати паростки, щоб вони не хворіли і при пересадці у відкритий грунт принесли стабільний і хороший урожай?
Отже, дуже часто городники стикаються із проблемою витягування розсади. Причому це стосується не тільки початківців, а й досвідчених городників. Насамперед необхідно зрозуміти, чому таке відбувається, а потім виправити помилки.

Всі, хто давно займається вирощуванням розсади популярних овочів таких, як томати, перці та баклажани, капусти та іншіх знають, що головною причиною витягування паростків є нестача освітлення. Це відбувається не лише через брак “сонячних підвіконь”, а й через щільну посадку насіння. Логічно, що у рослин починається справжня боротьба за виживання, і вони починають масово тягнутися вгору. У розсади значно витягуються стебла, вони стають тонкими та слабкими, при цьому коренева система, навпаки, не розвивається.
Це не єдина проблема. Для того, щоб вийшли міцні та здорові паростки, для розсади потрібна оптимальна температура. На підвіконнях їй спекотно через опалення, а на балконі холодно. Перебуваючи у некомфортних собі умовах, розсада стає слабкою.

Ще одна поширена помилка, коли городники, помітивши тонкі та бліді паростки, починають активно “годувати” їх добривами. Як результат отримують абсолютно протилежний ефект – паростки починають ще більше витягуватись.
Щоб такого не відбувалося і розсада була міцною та здоровою та наприкінці сезону принесла гарний урожай, експерти радять впливати на розсаду через коріння, використовуючи спеціальні регулятори зростання. Вони сприяють утворенню потужної кореневої системи, при цьому зупиняє надмірне зростання. Запитуйте засіб у спеціалізованих магазинах.