На всіх підвіконнях країни: як захистити розсаду від витягування – зробіть це зараз та нуль проблем

Вирощування розсади – улюблене заняття багатьох городників. Однак замість задоволення цей процес часто приносить суцільний клопіт та розчарування.

Ось і прийшла довгоочікувана весна, а це означає, що на підвіконнях усієї країни вже з’явилися контейнери та горщики з розсадою томатів, перців, капусті, баклажанів та інших улюблених овочів. Як правильно доглядати паростки, щоб вони не хворіли і при пересадці у відкритий грунт принесли стабільний і хороший урожай?

Отже, дуже часто городники стикаються із проблемою витягування розсади. Причому це стосується не тільки початківців, а й досвідчених городників. Насамперед необхідно зрозуміти, чому таке відбувається, а потім виправити помилки.

Як захистити всю розсаду від витягування
Як захистити всю розсаду від витягування

Всі, хто давно займається вирощуванням розсади популярних овочів таких, як томати, перці та баклажани, капусти та іншіх знають, що головною причиною витягування паростків є нестача освітлення. Це відбувається не лише через брак “сонячних підвіконь”, а й через щільну посадку насіння. Логічно, що у рослин починається справжня боротьба за виживання, і вони починають масово тягнутися вгору. У розсади значно витягуються стебла, вони стають тонкими та слабкими, при цьому коренева система, навпаки, не розвивається.

Це не єдина проблема. Для того, щоб вийшли міцні та здорові паростки, для розсади потрібна оптимальна температура. На підвіконнях їй спекотно через опалення, а на балконі холодно. Перебуваючи у некомфортних собі умовах, розсада стає слабкою.

Городники пояснили, чому розсада помідорів не хоче рости
Городники пояснили, чому розсада помідорів не хоче рости

Ще одна поширена помилка, коли городники, помітивши тонкі та бліді паростки, починають активно “годувати” їх добривами. Як результат отримують абсолютно протилежний ефект – паростки починають ще більше витягуватись.

Щоб такого не відбувалося і розсада була міцною та здоровою та наприкінці сезону принесла гарний урожай, експерти радять впливати на розсаду через коріння, використовуючи спеціальні регулятори зростання. Вони сприяють утворенню потужної кореневої системи, при цьому зупиняє надмірне зростання. Запитуйте засіб у спеціалізованих магазинах.

Схожі статті

Ось на яку грядку агрономи ніколи не садять капусту: качани будуть дрібні і обліплені слимаками

Інколи достатньо невеличкої помилки, і капуста не дає очікуваного врожаю. Що такого ви могли зробити, що призвело до подібного результату? Вчимося саджати її правильно.

Взагалі не потребують поливу: 3 розкішні рослини допоможуть вам заощадити і час, і воду

Рослини, що не потребують постійного поливу, є ідеальним вибором для зайнятих людей. Насамперед, тих, які мріють створити оазу зелені в своєму домі без зайвих зусиль.

Проведіть ці 3 підживлення і гарантовано майте великий урожай малини: ягоди виростуть з кулак

Кожен мріє смакувати солодкими і великими ягодами малини прямо з городу, але чи завжди вони виходять такими? Підживіть цим рослину і результат побачите на власні очі.

Запам’ятайте 3 секрети: ось як готують яйця з кремовим жовтком в елітних ресторанах

Варене куряче яйце – проста в приготуванні страва. Але що його жовток вийшов м'яким і кремовим – потрібно знати певні тонкощі. Розповідаємо про них далі.

У березні 2025 підживіть нарциси цим розчином: довго тішитимуть яскравим цвітінням

Якщо ви бажаєте, щоб ваші нарциси гарно і довго цвіли, потрібно вміти правильно підживлювати нарциси. Все про те, як саме це слід зробити правильно, легко та надійно!

Помідори будуть вже у травні: ідеальний сорт, який можна зберігати 30 днів у свіжому вигляді

Щоб помідори з'явилися на вашій ділянці вже навесні, оберіть цей ранньостиглий сорт. Він дає смачні плоди, які можуть зберігатися до 30 днів.