Схема обробки винограду у березні-2025: ці 4 способи допоможуть отримати шикарний урожай ягід

Ці прості 4 кроки допоможуть вам отримати багатий урожай винограду у 2025 році. Всі сусіди будуть заздрити, а ви матимете ягоди для поїдання, й на варення на зиму.

Перший місяць весни у 2025 році видався напрочуд дуже теплим. Нічого так не підняло настрій всім українцям, як сонце, що пригріло до 14 градусів тепла, а подекуди й до +16. Саме тому, у кого вдома є виноград, і хто хоче отримати восени хороший урожай, уже зараз може зробити декілька важливих завдань.

Перш за все, необхідно перевірити стан виноградних кущів після зими. Якщо були сильні морози, а у лютому вони були, варто уважно оглянути кожен виноградний пагін. Пошкоджені частини краще обрізати, щоб не допустити поширення хвороб або загнивання. Після того, як ви впевнилися в хорошому стані кущів, варто очистити їх від старого листя, залишків гілок та інших рослинних решток, які можуть стати чудовою домівкою для появи шкідників.

Також, у березні, рекомендують проводити перше обприскування. Для цього використовують мідний купорос або спеціальні препарати для винограду, що допомагають запобігти захворюванням, таким як мільдью або оїдіум. Однак варто дочекатися, поки не встановиться стабільно тепла погода, щоб рослини не отримали стрес через різкі температурні коливання.

Городники назвали схему обробки винограду у березні-2025
Городники назвали схему обробки винограду у березні-2025

Не забувайте про підживлення. Якщо ґрунт потребує додаткових поживних речовин, можна внести органічні добрива або спеціальні суміші, багаті на калій та фосфор, що стимулюють розвиток кореневої системи та зміцнюють рослини перед початком активного росту. Але, з цими добривами дуже важливо не переборщити. А то, листя ростиме добре, а самі плоди — ні.

Не слід забувати й про формування кущів. Виноград потрібно підв’язувати до опор, особливо якщо виноградник молодий. Це також сприятиме кращому розвитку пагонів та більш рівномірному розподілу сонячного світла. Якщо ви не розумієте, як це робити, то краще попросити показати когось зі своїх знайомих. Зрозуміло, що це має бути досвідчена людина, яка вирощує свій виноград уже роками. Обрізка, обробка від шкідників та хвороб, підживлення та формування кущів допоможуть вам створити всі умови для того, щоб вже в вересні ви могли насолоджуватися багатим і смачним урожаєм винограду.

Схожі статті

“Ягоди розміром з яблуко”: полийте малину і починайте відлік днів до врожаю – 3, 2, 1…

Солодкі, великі й соковиті ягоди малини отримати супер легко, якщо знати, чим їх підгодувати навесні для кращого росту - розповідаємо ми, а практикуєте ви.

Тінь, спека, посуха? Ці 7 багаторічників не бояться нічого і цвітуть усе літо та ранню осінь

Вибір таких багаторічників дозволяє зекономити час і сили на догляд за ними. Вони не вимогливі до частого поливу, стійкі до хвороб і шкідників та мають довгий період цвітіння.

Ягоди розміром з кулак — без перебільшень: ця підживка моя улюблена, і полуниця мені завдячує

Щоб полуниця виросла солодкою та великою, необхідно прикласти чимало зусиль для цього, а найважливішу роль відіграє підживлення - чим підгодовувати цю рослину?

Сприятливі дні для посадки овочів у 2025 році – коли садити цибулю, моркву, часник і картоплю

Знання про сприятливі дні посадки – це ключ до створення успішного та здорового городу. Коли ви вкладаєте свою любов і турботу в кожну рослину, природа обов'язково віддячить вам рясним урожаєм.

Як зупинити “старіння” орхідеї: ці 5 помилок суттєво зменшують цвітіння кожного року

Догляд за орхідеями не простий, але вкладені в цю справу зусилля, варті того. Дотримуючись цих простих і основних правил, ваші квіти 100% радуватимуть вас своїм цвітінням.

Лише 1 продукт і врожай збільшиться на 70%: киньте це до лунки – перець виросте величезним

Мрія кожного дачника - це смакувати солодким перцем при зборі врожаю, тож розповідаємо одну хитрість, яка допоможе вам отримати лише смачні й соковиті плоди.