Заборонений день для посадки розсади: коли та чому не можна сіяти томати й огірки у 2025

Досвідчені городники вже давно переконались, що сприятливі та несприятливі дні для посадки дійсно є і від цього залежить майбутній врожай - коли не можна висівати помідори й огірки?

Саме в березні дачники починають думати про свій врожай, адже активно висаджують різні рослини. У цей період і необхідно почати сіяти розсаду та ретельно готувати ґрунт до майбутніх посівів. У такому випадку слід вибрати сприятливі дні для посадки, щоб бути певними, що культури будуть гарно рости та розвиватись.

Коли не можна сіяти помідори та огірки на розсаду в 2025?

У березні невдалими для посадки насіння на розсаду є – 6-7, 10, 13, 15, 20-21, 26, 29 березня. Важливо не нехтувати цими рекомендаціями, адже посадка в ці дні може негативно відобразитись на врожаї.

Експерти розповіли, коли і чому не можна сіяти томати й огірки на розсаду в 2025
Експерти розповіли, коли і чому не можна сіяти томати й огірки на розсаду в 2025

Які дні сприятливі для висіву насіння томатів і огірків на розсаду?

Вдалими є – 3-5, 8-9, 18-19, 22-24, 27, 31 березня. Саме ці дати сприяють активному росту рослин.

Окрім цього, важливо надати правильний догляд культурам. Помідори та огірки надзвичайно чутливі до надлишку води, тож важливо уникати перезволоження ґрунту, яке може спричинити гниття коренів. Нестача вологи навпаки призведе до поганого розвитку рослин.

Експерти розповіли, коли і чому не можна сіяти томати й огірки на розсаду в 2025
Експерти розповіли, коли і чому не можна сіяти томати й огірки на розсаду в 2025

Варто зазначити, що після посіву не потрібно поливати розсаду, слід дочекатись появи перших паростків, а перший полив провести вже через пʼять днів.

Коли розсада буде пікірована, а сама пересаджена в окремі контейнери, то полив повинен бути більш регулярним. Поливати рослини потрібно мінімум три рази за два тижні. Важливо стежити за станом землі, якщо ж вона висихає швидше, то потрібно збільшити полив.

Коли розсада підросте, її достатньо буде поливати лише один раз на тиждень. Якщо ґрунт підсихає швидше, можна частіше. Це найголовніші моменти щодо вирощування розсади.

Схожі статті

Хробаки, пакуйте валізи: малина більше не ваша — 4 хитрощі від шкідників, які завжди працюють

Як уникнути появи шкідників у кущах малини? Є декілька простих хитрощів, які обовʼязково допоможуть вам розібратися з небажаними гостями на грядці.

6 помилок, які вказують на це: чому полуниця стає все дрібнішою і дрібнішою щороку

Неприємно, коли з часом полуниця родить дрібні та ще й кислі ягоди, але все залежить від догляду, який надавався рослині - 6 головних помилок, які знижують врожайність.

“Живучий” сорт картоплі – посадили і забули: кожного року він в мене на грядці – не Беллароза

Досвідчені городники вже давно перепробували майже всі сорти картоплі для посадки, тож визначили найкращий - цей дає високу врожайність і смачні плоди. Розповідаємо.

Редиска як з ринку: 4 простих прийоми, які зроблять її соковитою та повністю полишать гіркоти

Редиска – популярний весняний коренеплід, який н смак аж ніяк не повинен бути гірким. Але в багатьох дачників вони виростають саме такими. Щоб такого не сталося – потрібно дотримуватись 3-х прийомів.

Попелиці носа не покажуть, і набридлі чорнобривці не потрібні: саджаємо по всьому городу це

Посадивши цю квітку на своїй ділянці, ви можете забути про наявність попелиць раз, і назавжди! Ця рослина не потребує особливо догляду, її слід просто не забувати поливати.

1 ложка і яблука перевершать очікування: підживіть так яблуню – знають всі дачники

Навесні яблуня потребує підживлення для активного росту, тому садівники розсекретили найефективніші підживки для дерева, які сприяють високому врожаю.