Посадка кабачків та баклажанів має свої особливості. Від їх виконання залежить якість та кількість врожаю наприкінці сезону. Наприклад, кабачки вважають доволі плідним овочем. Та якщо висаджувати їх на грядці надто близько один від одного – то це не кращим чином позначиться на врожайності городньої культури.
Як правильно саджати кабачки, щоб врожай 2025 був рекордним?
Кабачки зазвичай ростуть гарно, коли в них небагато місця. Але яка саме територія потрібна цій культурі, щоб добре розвиватися? Найбільш визначальним фактором, на який варто звертати увагу при посадці кабачків, є їх розмір в стиглому вигляді. Залежно від обраного сорту між сусідніми рослинами витримують відстань від 60 до 100 см.

Взагалі компактній рослині кабачків потрібно значно менше місця для розвитку та росту, аніж, наприклад – виноградним насадженням. На відстань між кабачками впливатиме і техніка вирощування, обрана городником.
Агрономи радять звертати увагу на рекомендації виробників насіння, що зазначені на упаковці. Ця інформація підкаже оптимальну відстань між рослинами кабачків при посадці насіння у відкритий ґрунт.
Як правильно саджати баклажани в 2025 році, щоб врожаї були рекордними?
Баклажан – овоч примхливий. Щоб врожай наприкінці сезону вас дійсно порадував – варто врахувати чимало нюансів. Наприклад, має значення час посадки культури.
Баклажани висаджують у відкритий ґрунт після того, коли середньодобова температура повітря не опускатиметься нижче +15 градусів.
Для баклажанів підходить родючий та добре дренований ґрунт. Адже ця рослина не любить застою води. Щоб підсилити родючість ґрунту – в нього перед посівом баклажанів вносять під перекопку перегній. В піщану землю варто внести торф.
Ґрунт на ділянці, де будуть рости баклажани – перекопують на глибину в 20 см.
Щодо відстані між сусідніми кущами баклажанів, то вона повинна складати не менш ніж 40 см. Між рядочками витримують відстань не менш ніж 50 см.

Поряд із баклажанами не бажано висаджувати пасльонові культури (помідори, картопля). Адже вони схильні до одинх і тих же захворювань та приваблюють до себе однакових шкідників. Тож, щоб культури не заражали одна одну – їх висаджують на різних ділянках городу.