Як правильно садити кабачки та баклажани, щоб зібрати багатий урожай – будуть чемпіонами 2025

Кабачки і баклажани при правильній посадці дадуть гарний, смачний та великий врожай. Розповідаємо, за якими правилами треба висаджувати ці овочі на домашній грядці.ь.

Посадка кабачків та баклажанів має свої особливості. Від їх виконання залежить якість та кількість врожаю наприкінці сезону. Наприклад, кабачки вважають доволі плідним овочем. Та якщо висаджувати їх на грядці надто близько один від одного – то це не кращим чином позначиться на врожайності городньої культури.

Як правильно саджати кабачки, щоб врожай 2025 був рекордним?

Кабачки зазвичай ростуть гарно, коли в них небагато місця. Але яка саме територія потрібна цій культурі, щоб добре розвиватися? Найбільш визначальним фактором, на який варто звертати увагу при посадці кабачків, є їх розмір в стиглому вигляді. Залежно від обраного сорту між сусідніми рослинами витримують відстань від 60 до 100 см.

Городники розповіли, як правильно саджати кабачки для отримання гарного врожаю
Городники розповіли, як правильно саджати кабачки для отримання гарного врожаю

Взагалі компактній рослині кабачків потрібно значно менше місця для розвитку та росту, аніж, наприклад – виноградним насадженням. На відстань між кабачками впливатиме і техніка вирощування, обрана городником.

Агрономи радять звертати увагу на рекомендації виробників насіння, що зазначені на упаковці. Ця інформація підкаже оптимальну відстань між рослинами кабачків при посадці насіння у відкритий ґрунт.

Як правильно саджати баклажани в 2025 році, щоб врожаї були рекордними?

Баклажан – овоч примхливий. Щоб врожай наприкінці сезону вас дійсно порадував – варто врахувати чимало нюансів. Наприклад, має значення час посадки культури.

Баклажани висаджують у відкритий ґрунт після того, коли середньодобова температура повітря не опускатиметься нижче +15 градусів.

Для баклажанів підходить родючий та добре дренований ґрунт. Адже ця рослина не любить застою води. Щоб підсилити родючість ґрунту – в нього перед посівом баклажанів вносять під перекопку перегній. В піщану землю варто внести торф.

Ґрунт на ділянці, де будуть рости баклажани – перекопують на глибину в 20 см.

Щодо відстані між сусідніми кущами баклажанів, то вона повинна складати не менш ніж 40 см. Між рядочками витримують відстань не менш ніж 50 см.

Городники розповіли, як правильно висаджувати баклажани, щоб отримати рекордний врожай
Городники розповіли, як правильно висаджувати баклажани, щоб отримати рекордний врожай

Поряд із баклажанами не бажано висаджувати пасльонові культури (помідори, картопля). Адже вони схильні до одинх і тих же захворювань та приваблюють до себе однакових шкідників. Тож, щоб культури не заражали одна одну – їх висаджують на різних ділянках городу.

Схожі статті

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.

На них варто звернути увагу: нові цікаві сорти томатів, які стали чемпіонами минулого сезону

Щороку в асортименті виробників насіння з'являється щось нове. Ці сорти можуть поповнити колекцію навіть найдосвідченіших городників, які встигли виростити не один вид помідорів.

Киньте насіння цих кавунів у теплиці – раніше за всіх зберете солодкий врожай: нюанс у сортах

Виростити кавуни у теплиці, на сьогодні, реальна справа. У цьому немає нічого складного, особливо, якщо попередньо знати, що і як потрібно робити.

Розкрито секрет поливу розсади: як не засушити і не втопити молоді паростки – всі тонкощі

Щоб виростити міцну та здорову розсаду, яка стане основою майбутнього врожаю, особлива увага приділяється поливу. Треба знати всі тонкощі, адже одна маленька помилка може все зіпсувати.

Ці 2 природні добрива – еліксир для овочів та зелені: розкішний врожай за справжні копійки

З цими природними добривами, ви не лише зекономите свої гроші, а й підживете овочі та зелень натуральними засобами. Тож, економія разом із натуральністю, є найвигіднішим варіантом!