Плоди у 2025-му будуть солодкими як мед: додайте під коріння груші цю несподівану підгодівлю

Щоб груша вродила солодкі плоди, потрібно подбати про її підгодівлю, адже саме це визначає, яким буде врожай плодового дерева - городники розповіли, що і як.

Груша вирощується майже на кожній ділянці, адже вже дуже багато років це дерево є одним із найбільш популярних для садівництва. Щоб отримати високий врожай, важливо правильно підживлювати дерево, і вносити добрива як навесні, так і восени.

Так рослина буде збагачена всіма необхідними поживними речовинами протягом усього вегетаційного періоду. Підгодовувати грушу слід регулярно. Навіть якщо дерево росте на родючому ґрунті, підживлення буде корисним.

Садівники розповіли, чим підгодувати грушу навесні в 2025 році
Садівники розповіли, чим підгодувати грушу навесні в 2025 році

Весняна підгодівля вноситься на 2/3 від рекомендованої норми для того, щоб дерево нормально відновилося після зими і з новими силами приступило до вегетаційного періоду. Останню третину норми підгодівлі зазвичай вносять влітку, однак, деякі все ж вважають, що буде достатньо лише весняного та осіннього підживлення.

Суперфосфат є універсальним добривом для плодових та ягідних культур. Якщо його застосувати навесні для груші, значно покращиться живлення коріння дерева, воно стимулює розвиток бруньок і плодів. Норма для внесення становить 40-70 грамів на дерево, важливо не поєднувати суперфосфат з аміачною селітрою та карбамідом, адже так ви знизите його ефективність.

Садівники розповіли, чим підгодувати грушу навесні в 2025 році
Садівники розповіли, чим підгодувати грушу навесні в 2025 році

Органічні добрива потрібно вносити під дерева кожні 2-3 роки. Азотні добрива теж є необхідними для правильно росту та плодоношення груші. Їх варто застосувати навесні під час розпушування ґрунту та активного росту пагонів. Нестача азоту може призвести до дрібного і світлого листя, а надлишок знижує морозостійкість та погіршує визрівання.

Нестача фосфору проявляється в опаданні пагонів на нижній частині дерева та затримці закладки бруньок цвіту. У разі дефіциту калію листя набуває бурого кольору, а також швидко засихає та зморщується.

При дефіциті кальцію на листях можна помітити плями, які виникають через відмирання частин тканин. У такому випадку рекомендується вносити деревну золу.

Схожі статті

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.

На них варто звернути увагу: нові цікаві сорти томатів, які стали чемпіонами минулого сезону

Щороку в асортименті виробників насіння з'являється щось нове. Ці сорти можуть поповнити колекцію навіть найдосвідченіших городників, які встигли виростити не один вид помідорів.

Киньте насіння цих кавунів у теплиці – раніше за всіх зберете солодкий врожай: нюанс у сортах

Виростити кавуни у теплиці, на сьогодні, реальна справа. У цьому немає нічого складного, особливо, якщо попередньо знати, що і як потрібно робити.

Розкрито секрет поливу розсади: як не засушити і не втопити молоді паростки – всі тонкощі

Щоб виростити міцну та здорову розсаду, яка стане основою майбутнього врожаю, особлива увага приділяється поливу. Треба знати всі тонкощі, адже одна маленька помилка може все зіпсувати.

Ці 2 природні добрива – еліксир для овочів та зелені: розкішний врожай за справжні копійки

З цими природними добривами, ви не лише зекономите свої гроші, а й підживете овочі та зелень натуральними засобами. Тож, економія разом із натуральністю, є найвигіднішим варіантом!