3 правила обрізки дерев від радника Тернопільської ОДА: чиновник показав, як робить це сам

Ці прості правила допоможуть садівникам доглядати за деревами так, щоб не допускати помилок при обрізці. Виконуючи їх, можна не лише покращити вигляд саду, а й забезпечити високий урожай плодів.

Від того, чи проводиться обрізка дерев навесні, чи ні, залежить весь подальший урожай. Садівники, що прагнуть отримати гарні та смачні фрукти, не нехтують цим, а навпаки, вже взялися за цю справу з приходом весни! Насамперед, обрізкою дерев уже зайнявся й радник Тернопільської ОДА (обласної державної адміністрації) Михайло Апостол. Він же й поділився своїми порадами щодо цього, знявши відео й виклавши його у соціальну мережу Instagram. У більшості випадків ці поради стосуються саме плодових дерев. Завдяки цьому ви зможете правильно обрізати зелені насадження.

Перше правило полягає в тому, щоб зрізати всі гілочки, які ростуть в середину дерева. Ці гілки не тільки не приносять плоди, але й утворюють тінь, що сприяє розвитку різних хвороб. Вони заважають гарному провітрюванню і освітленню внутрішньої частини дерева, тому їх слід видаляти. Обрізка таких гілок забезпечить дереву необхідний простір і світло, що сприятиме здоровому розвитку.

Радник Тернопільської ОДА показав, як українцям слід обрізати дерева навесні
Радник Тернопільської ОДА показав, як українцям слід обрізати дерева навесні

Друге правило — це вирізати гілки, які ростуть вертикально вгору. Вони отримали назву “вовчки”, оскільки на таких гілках зазвичай не утворюються плоди. Вони забирають енергію з дерева, але не приносять результату у вигляді урожаю, тому такі гілки слід видаляти. Обрізка таких вертикальних гілок дозволить дереву зосередити свої сили на тих частинах, де будуть розвиватися плоди.

Третє правило — це обрізати гілки, які ростуть під кутом менше 70 градусів. Однак ці гілочки слід вирізати не повністю, а лише до бруньки. Ця брунька стане основою для подальшого росту гілки, і вона буде рости горизонтально, що дозволить дереву формувати міцніші і більш продуктивні гілки. Така обрізка сприяє правильному розвитку дерева і формуванню здорової крони.

Завершальним моментом є обрізка верхніх гілок, які занадто довгі. Якщо верхня гілка дерева досягла довжини більше 2,5 метрів, її також слід обрізати. Це дозволить контролювати висоту дерева і зробить його більш стійким до сильних вітрів.

Схожі статті

Коли садити картоплю після Великодня 2025: самі сприятливі дати в квітні для щедрого врожаю

Минулої неділі 20 квітня українці відсвяткували Великдень. Після цього свята вже можна подумати про висадку картоплі у відкритий ґрунт. В які дати квітня це можна зробити – розповідає "Сенсація".

3 види обробки проти цибулевої мухи: цей шкідник більше не вчепиться в зелень на городі

Впоратися з цибулевою мухою можна лише комплексними методами. Адже, поєднання різних засобів забезпечить максимальний захист урожаю і дозволить отримати якісну цибулю в 2025 році.

Коли потрібно пересаджувати полуницю? Ці 2 кроки – обовʼязкові: сусіди будуть заздрити ягодам

Пересадка полуниці є необхідною процедурою, якщо ви налаштовані на те, щоб щороку отримувати великий і смачний врожай - коли і як потрібно це робити?

1 столова ложка на відро, і буряк солодший за цукор: овочі вродять великими і соковитими

Кожен дачник прагне отримати солодкий буряк на власній ділянці, але не завжди так вдається - один секретний спосіб, як це зробити і точно не прогадати.

Обробка дерев на стадії рожевого бутону: грибкам, парші та моніліозу не буде місця на рослинах

Обробка дерев на стадії рожевого бутону сприяє зміцненню дерев, їх захисту від хвороб і збереженню майбутнього врожаю. Цей процес гарантує отримання якісного врожаю в 2025 році.

Цим трьом сортам томатів немає рівних: саджаю їх щороку і в 2025-му теж – супер стійкі

Не всі сорти томатів проявляють свою стійкість до певних умов, але все ж існують ті, які є ідеальними у всьому - 3 сорти помідорів, які потрібно посадити в 2025-му.