Помідори не червоніють: 90 відсотків дачників стикаються з цією проблемою — 3 помилки

Зіштовхнулися із ситуацією, коли помідори ні в яку не хочуть червоніти і залишаються зеленими або взагалі білими? На це може бути аж 3 причини.

Коли ґрунт багатий, а регіон вирощування теплий і сонячний, урожаї помідорів можуть даватися без особливих складнощів.

Кущам вдосталь усього, і тому водити хороводи навколо них не треба. Але так пощастило далеко не кожному. Багато городників зіштовхуються із проблемою, коли плоди наливаються соком і виростають великими, але останній етап все ніяк не можуть пройти — помідори просто не червоніють.

Експерт розповів, через які 3 помилки помідори не червоніють

Городники пояснили, з якими добривами на помідорах з'явиться більше зав'язей
Експерт розповів, через які 3 помилки помідори не червоніють

Доволі абсурдна ситуація, і тим не менш дуже поширена. Як можна виправити подібну проблему і в чому причина.

Перш за все, такий нюанс виникає через відсутність сонця. Це може бути спричинено як погодними умовами, коли не припиняючи йдуть дощі, а на небі хмари, або через вашу помилку — кущ загущений.

Сонячне проміння просто не потрапляє на плоди, і вони відповідно не можуть набути червоного кольору. У такому випадку необхідно зрізати зайве листя і дати можливість рослині отримати усі необхідні фізичні фактори для розвитку.

Друга причина — тісна висадка кущів. Як правило між ними повинно бути близько 70 сантиметрів. Єдине, що може допомогти після висадки розсади, це формування кущів в довжину, не даючи їм розростатися в ширину. Так кожен кущ отримує більше сонячного проміння і відповідно плоди починають червоніти.

Третя причина не дуже очевидна для аматорів: ви перегнули палицю з азотними добривами. Таких помилок необхідно або уникати, або знати як з ними справлятися. Елементарно, можна внести деревинну золу у ґрунт, таким чином знижуючи концентрацію азоту.

Хоча азотні доброго позитивно впливають на розвиток рослин, краще з ними не перебільшувати. У кращому випадку врожай буде не найвищої якості, у гіршому – його взагалі не буде. Мало того, рослини можуть ще й отримати опіки на кореневій системі.

Схожі статті

Після цієї обробки капусту не чіпають гусінь і мошки. Роблю 1 раз на тиждень – ефект одразу

Капуста легко піддається шкідникам, тож городники з досвідом вже не дивуються їх появі на рослині, але далеко не всі знають, як прибрати цих "гостей" з ділянки - розповідаємо.

Цибулева муха забуде про вашу ділянку на весь сезон 2025: цей продукт з аптеки – знахідка

Ця ефективна суміш проти цибулевої мухи допоможе недорого захистити овочеві культури на грядці лише одним аптечним засобом. Приготувати її варто лише у випадку, коли з'являться перші сходи.

Не такий простий, як здається: як доглядати за бузком навесні – пам’ятка справжнього садівника

Бузок відносять до невибагливих рослин, які не вимагають особливого догляду, але, як з'ясувалося, він не такий простий, як здається. Деякі сорти потребують особливого підходу.

Чому не варто купувати саджанець півонії зараз: що робити, якщо вже попалися на вудку продавців

Навесні разом з іншими рослинами в продаж надходять півонії різних сортів, але багато садівників навіть не здогадуються, що цю культуру краще зараз не купувати, а також не садити.

Як збільшити розмір картоплі на третину? Не втоміться викопувати урожай після цього прийому

Збільшити розмір бараболі на третину – цілком можливо без дорогих добрив та препаратів. Все, що вам знадобиться – це додати до кожної лунки лише 3 доступних компонента. Розповідаємо детальніше далі.

Саджаю всього 3 кущі, і врожай збираю ваннами: цей сорт томатів вражає рекордною врожайністю

Врожайність напряму залежить від сорту культури, який без проблем можна обрати, довірившись городникам з досвідом - які помідори висадити навесні?