3 секретні прийоми, щоб лілії цвіли пишно та довго: сусіди очей не відведуть від цієї краси

Лілія вражає своєю красою і є невибагливою у догляді, тому ідеально підходить для вирощування в саду - що потрібно знати про цю квітку і що зробити, щоб вона пишно цвіла?

Лілії приваблюють своєю красою, тому все більше садівників вдаються до її вирощування, щоб ще більше прикрасити свій сад. Проте, щоб ці квіти зацвіли і радували ваше око протягом довго часу, потрібно знати деякі тонкощі щодо догляду.

Однією з головних умов цвітіння лілій є правильне освітлення. Багато квітів потребують сонця для пишного росту. Квітникарі рекомендують висаджувати лілії там, де буде достатньо сонячного світла в першій половині дня, адже надмірна кількість сонця протягом дня буде шкідливою.

Квітникарі розповіли, що потрібно зробити, щоб лілії цвіли пишно та довго
Квітникарі розповіли, що потрібно зробити, щоб лілії цвіли пишно та довго

Важливо не перегодовувати лілію добривами, але варто зазначити, що саме підживлення є корисним, просто в міру. Найкраще підживлювати лілії кілька разів за сезон. На початку червня рослини потребують азоту, тож можна застосувати сечовину та аміачну селітру (по 30 грамів на 10 літрів води).

Після цього ґрунт потрібно полити, щоб не пошкодити коріння. Вже через кілька днів ви помітите, як квіти почнуть швидко рости. Через 12 днів необхідно повторити підживлення, рекомендується розсипати золу навколо рослин.

Квітникарі розповіли, що потрібно зробити, щоб лілії цвіли пишно та довго
Квітникарі розповіли, що потрібно зробити, щоб лілії цвіли пишно та довго

Для лілій краще уникати їх зрізання, адже це може призвести до захворювань, дайте волю квітам розквітати без втручання і тоді вони точно покажуть весь свій цвіт.

Важливо не забувати про постійні прополки та розпушування ґрунту. Лілії потребують достатньої кількості вологи, її надлишок та дефіцит може призвести до негативних наслідків. Занадто багато вологи призведе до грибкових та бактеріальних захворювань, а нестача до висихання рослин. Застосовуючи всі ці правила на практиці, ваші лілії неодмінно зацвіте й буде тішити пишними квітами протягом літа.

Схожі статті

Не підживлення, а ворог для цибулі: багато хто вносить ці 2 добрива, і дуже дарма – ось чому

Цими двома речами підживлювати цибулю не бажано. Зелені буде багато, а от самі цибулини виростуть дуже дрібні. Знаючи це, можна уникнути поширеної помилки у вирощуванні овочів.

Лайфхак від моєї бабусі: посадіть навколо овочів ці трави і врожай значно збільшиться в 2025-му

Існує думка, що якщо висадити трави навколо овочів, то врожайність культур покращиться в кілька разів - як це працює і хто з ким "дружить"? Подробиці.

Смородина дасть у 2 рази більше врожаю, якщо підживити її у квітні цим добривом

Всі багаторічні кущі з часом виснажують ґрунт. І смородина не є виключенням. А через брак поживних речовин кущ почне родити бідніше та дрібнішими ягодами. Тому смородину варто регулярно підживлювати.

Буде рости як на дріжджах: перше підживлення для кропу у 2025-му – рецепт підживки

Кріп хоч і не складний у догляді та його врожай можна отримати швидко, але все ж потрібно знати, чого саме він потребує в процесі вирощування - підживка для зелені, яка стане вашою улюбленою.

З цих квітів починатиметься день: посадіть ці 3 красуні біля доріжок, і кожен ранок буде дивом

Якісний ландшафтний дизайн здатний перетворити звичайну ділянку на неймовірну красу, і часом буває достатньо всього декількох рослин, аби стати свідком цього дива.

Головне правило весняної обрізки лаванди: його треба знати, щоб вона квітла все літо

Досвідчені квітникарі радять обрізати лаванду навесні протягом квітня. Це забезпечить якісний ріст та пишне цвітіння рослини. Як це потрібно робити правильно – розповідаємо у нашому матеріалі.