Борошниста роса на огірках та кабачках? Цей 1 простий спосіб врятує ваш врожай на раз-два

Борошниста роса є частим гостем на городі, а саме на овочах, яку прибрати не так вже легко, але існує один ефективний метод, який радять спробувати всі дачники - рекомендуємо і вам.

Борошниста роса є найбільш поширеним грибковим захворюванням, яке проявляється у вигляді білого нальоту на листках, пагонах і стеблах. Заражені рослини часто стикаються з проблемами в процесі росту, втрачаючи частину листя, тому вони не можуть нормально розвиватись, а врожайність значно знижується.

Інфекція розвивається з нижньої частини рослини і поступово поширюється вгору. Ознаки зараження включають білий наліт на листках і стеблах, це результат проникнення грибка в структуру рослини. Грибок живиться тканинами рослини, листя на уражених культурах починає вʼянути, покривається темними плямами та опадає.

Городники розповіли, як позбутись борошнистої роси на овочах
Городники розповіли, як позбутись борошнистої роси на овочах

Хворі рослини більш вразливі до холоду, тому їм буде важко перезимувати. Проте, існує безліч способів боротьби з цим захворюванням. Тож якщо борошниста роса вже оселилась на рослинах, тоді саме час застосувати народні засоби.

Найбільш ефективним є використання кальцинованої соди. Для цього необхідно розчинити 10 г соди в двох літрах гарячої води і додати чайну ложку стружки господарського мила або рідкого. Потім розчин слід охолодити до кімнатної температури та обприскати рослини і верхній шар ґрунту. Таку процедуру слід проводити кожні вісім днів, всього три рази.

Городники розповіли, як позбутись борошнистої роси на овочах
Городники розповіли, як позбутись борошнистої роси на овочах

Також можна спробувати  використати йод або марганець. Потрібно 1 мл йоду розвести в літрі води і потім обробляти ним рослини двічі на день протягом пʼяти днів. Щодо марганцю, то варто розчинити 1 г марганцівки в 4 літрах води. Обприскування найефективніше проводити після дощу.

Всі ці методи є абсолютно бюджетними, тож не потребують шалених коштів на інгредієнти і доступними кожному. Дійте одразу, як тільки виявили ознаки захворювання, адже потім може бути пізно.

Схожі статті

Попіл та молочна сироватка — 2 потужні натуральні підживлення для помідорів

Ці 2 компоненти домашніх добрив часто є під рукою. Але мало хто знає, як вони впливають на томати. Такі підживки можуть суттєво покращити вигляд і смак урожаю, якщо правильно їх застосовувати.

Що не можна садити поруч із яблунями та іншими фруктовими деревами? 3 сусіди-вороги

Якщо мрієте про розкішний фруктовий сад, необхідно назавжди запам'ятати про те, які саме культури не можна висаджувати біля дерев. Розповідаємо в нашому матеріалі.

Агрономи обрали найкращий сорт картоплі: 4 роки експериментів, і тільки цей себе виправдав

Картопля – коронна страва на багатьох українських столах. Який її сорт агрономи називають одним із найкращих і в чому його переваги – читайте в матеріалі "Сенсації".

Попелиця зникне з поля зору за 2 години: опаде на землю і довго не буде повертатися

Попелиця з'являється на городі одразу після появи найпершого листя. Свіжі пагони для даного шкідника — справжній делікатес. Що робити у такому випадку?

Поливаю полуницю розчином від маринованих огірків — отримую у 3 рази більше врожаю

Цей метод звучить дивно, але дає дивовижний результат. Простий інгредієнт, який зазвичай виливають, може в рази покращити врожайність полуниці. Розповідаємо, як саме його застосовувати.

Гортензія не з картинки, а з вашого саду: спосіб в 2 хвилини, щоб квітка зацвіла на ділянці

Для того, щоб гортензія рясно зацвіла й довго радувала вас своїми квітками, потрібно зробити одну хитрість навесні - ви здивуєтесь, адже цей метод дійсно працює.