Розкрито секрет поливу розсади: як не засушити і не втопити молоді паростки – всі тонкощі

Щоб виростити міцну та здорову розсаду, яка стане основою майбутнього врожаю, особлива увага приділяється поливу. Треба знати всі тонкощі, адже одна маленька помилка може все зіпсувати.

Правильний полив – це не тільки механічне зволоження ґрунту під розсадою, але й дуже важливий крок, що веде до гарного врожаю. Наслідки нестачі або надлишку води можуть призвести до утворення плісняви ​​та різних грибків на поверхні ґрунту, до загнивання коріння, в’янення листя молодого паростка та витягування розсади. Все це може фатально вплинути на якість посадкового матеріалу, а також результат майбутнього врожаю.

Агрономи вирішили поділитися всіма тонкощами поливу та розповісти про найчастіші помилки.

Городники пояснили, чому розсада дуже довго не проростає
Городники пояснили, чому розсада дуже довго не проростає

Найпоширеніша помилка – полив розсади надто холодною водою. У цей момент рослина відчуває стрес, що може негативно вплинути на його зростання. Ще одна помилка – це коли пересушений ґрунт починають заливати великою кількістю води, а також коли полив виробляють за графіком без урахування стану ґрунту. Не можна також поєднувати полив і внесення добрива і дуже важливо дотримуватися балансу. Наприклад, в один день здійснювати полив, а наступного разу – слабкий розчин із добривом.

Тонкощі поливу

Через те, що якість поливу має дуже велике значення для вирощування розсади, для зволоження ґрунту необхідно використовувати тільки відстояну воду кімнатної температури. Ідеальний варіант – тала або дощова вода.

Приділяють увагу та графіку поливу, який залежить від багатьох факторів таких, як вид рослини, температура та вологість повітря та складу ґрунту. Наприклад, як тільки насіння проклюнулося, важливо постійно підтримувати ґрунт у вологому стані. Агрономи рекомендують використовувати у цей період обприскування чи полив через піддон.

Городники пояснили, чому розсада помідорів не хоче рости
Городники пояснили, чому розсада помідорів не хоче рости

У період виникнення першого справжнього листя, потреба у поливі зростає. Оптимальний варіант – у міру підсихання верхнього шару ґрунту. Перевірити дуже просто – якщо земля суха на глибині 2 см, то розсаду вже необхідно поливати. Найкращий час для зволоження рослин – вранці.

Схожі статті

Проливаємо грядки окропом, а сусіди дивуються: врожай завжди щедрий, і ось чому

Досвідчені господарі часто з настанням весняного сезону беруться за окріп та обробляють ним грядки. Чому це працює, і навіщо це робити? Розповідаємо в нашому матеріалі.

Коли вишня зацвіте: обробіть цим розчином ягідне дерево, щоб захистити врожай від моніліозу

Захистити вишню та інші кісточкові дерева в саду від моніліозу і борошнистої роси допоможе цей поживний розчин. З яких інгредієнтів та за яким рецептом його готувати – розповідає "Сенсація".

1 крапля йоду, і ваша картопля стане зіркою врожаю: найефективніша підживка для бульб

Якщо є план виростити дійсно великий врожай картоплі, який буде навіть сусідів вражати своєю кількістю та якістю, тоді необхідно спробувати цю підживку.

Груша не любить цих сусідів: як 2 банальні помилки можуть знищити врожай на вашій ділянці

Груша здатна виростати до неймовірних розмірів, і вражає здатністю до різних врожаїв. Але небажаний сусід може одразу залишити вас без фруктів. Що не варто саджати поруч?

Чи працює насправді цей дивний рецепт? Що говорять городники про використання гасу на грядках

Серед садівників та городників ходить дуже багато "дивних" народних чудо-рецептів, які нібито допомагають у вирощуванні овочів та ягід. Чи працюють ці засоби насправді?

Повісила ганчірку – попелиця зникла: через 2 дні на цих шкідників не буде навіть натяку

Цей простий і доступний спосіб підходить для всіх, хто прагне вести садівництво екологічно й ефективно. Тож варто спробувати і переконатися, що природа може бути вашим надійним союзником.