Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Ви напевно помічали, як з часом плодові дерева починають родити гірше – урожай стає мізерним, а плоди значно дрібнішими. Це відбувається у процесі природного старіння дерева. А що робити, якщо це ваша найулюбленіша яблуня, яка багато років радувала неймовірно смачними та соковитими плодами? Вихід є, але головне не поспішати і зробити все правильно.

Що зробити з яблунею, щоб вона знову почала плодоносити
Що зробити з яблунею, щоб вона знову почала плодоносити

Як стверджують експерти, в більшості випадків старіння дерева можна значно уповільнити і навіть звернути його і допоможе в цьому просте обрізання. Цей спосіб омолодження називають найефективнішим, але щоб він приніс реальний результат, необхідно дотримуватися кількох правил.

В першу чергу ви повинні знати, що обрізка дозволяють дорослому дереву направити всі ресурси на розвиток молодих пагонів, які згодом почнуть цвісти та плодити. Тому, видаляючи всі старі та сухі гілки, ви допомагаєте яблуні омолодитися. Крона стає провітрюваною і отримує більше сонячного світла. Також покращується циркуляція соків усередині дерева.

Однак необхідно враховувати, що обрізування має відбуватися поступово, у кілька етапів, розтягнутих на 2-3 роки. Якщо ви видалите всі великі гілки відразу, то яблуня отримає великий стрес, який може призвести до загибелі.

Що зробити з яблунею, щоб вона знову почала плодоносити
Що зробити з яблунею, щоб вона знову почала плодоносити

Найкраще обрізку проводити на початку сезону навесні, поки яблуня перебуває у стані спокою. У цей час ризик інфікування зрізів знижений майже до нуля, а рани гояться набагато швидше. Так що якщо температура повітря стабільно прогрілася вище, то можна сміливо братися до роботи.

Що зробити з яблунею, щоб вона знову почала плодоносити
Що зробити з яблунею, щоб вона знову почала плодоносити

У перший рік видаляються пошкоджені, хворі, сухі та оголені гілки. Гілки, які встигли переплестися з іншими деревами, що стоять поруч, і гілки, що ростуть углиб до крони. Наступної весни обрізають гілки, що не плодять. На третій рік роблять укорочування всіх обрізаних раніше гілок.

Схожі статті

Більше не сію огірки навмання: розділила грядку на 3 частини й перевірила, як краще за все

Щоб ніколи не думати, чи буде на городі врожай огірків, радимо спробувати цей метод посіву, який обов'язково вам прийдеться до душі. В чому він полягає?

Ці 3 процедури – обовʼязкові для туї: ніякого пожовтіння, а шикарна та пишна крона гарантована

Туя – вічнозелене дерево, яка при правильному догляді буде радувати око насичено-зеленим кольором. Як захистити тую від пожовтіння – розповідає "Сенсація".

Вони дійсно дають результат: 5 народних підживлень для саду та городу, які пройшли перевірку

Більшість народних добрив, які колись икористовували наші бабусі, виявилися абсолютно марними, але тільки не ці п'ять, які справді дають результат.

Коли варто сіяти буряк у квітні? Городники розповіли про 3 найважливіші фактори

Погода та стан ґрунту — дрібниці, на які не всі зважають. А потім дивуються, чому буряк не зійшов. Є 3 речі, про які варто подумати перед посадкою, щоб потім не кусати лікті.

Чорнобривці — не завжди користь: біля яких 2 рослин не варто саджати ці квіти?

Хоча чорнобривці вважаються природним щитом для городу, іноді вони шкодять. Особливо, якщо посадити біля певних культур. Садівники назвали рослини, поряд з якими такі квіти краще не вирощувати.

Солодкі ягоди, а не розчарування: які питання слід задати продавцю при покупці саджанця черешні

Коли ви купуєте саджанець плодового дерева, це дуже схоже на лотерею. Щоб у рази збільшити свої шанси на успіх, обов'язково задайте продавцю ці 4 питання.