Не рвіть кульбаби з коренем: вони роблять для городу більше, ніж ви – 3 причини їх не чіпати

Ми звикли до думки, що кульбаби необхідно одразу виривати, аби вони не розповсюджувалися на ділянці та не заповнили грядки. Але чи мали ми рацію?

Так, кульбаби можуть зробити вигляд ділянки доволі неохайним. Від них садівники звикли позбавлятися як від звичайних бур’янів, які приносять багато проблем. Власне, корені кульбаби бувають настільки сильними, що інколи звичайним інвентарем не впоратись.

Але досвідчені городники знають, що кульбаба — не ворог. Ба більше, вона здатна допомогти нам у догляді за рослинами та овочами. Все залежить від тільки від точки зору, яку ви займаєте.

Чому не варто видаляти кульбаби з ділянки?

Як прибрати кульбаби з домашньої ділянки
Чому не варто видаляти кульбаби з ділянки

Справа в тому, що перш за все кульбаби — це дуже приваблива рослина для бджіл. Якщо на ваших грядках будуть присутні ці представники царства рослин, обов’язково будуть прилітати бджоли, і запилювати заодно фруктові дерева і овочі.

По-друге, коріння та квітки кульбаби неймовірно корисні. Так, їх можна використовувати в народній медицині, але також ви можете використати їх саме для свого городу. Достатньо зробити настійку із даної рослини, а потім оприскати з неї овочі та фрукти. Повірте, шкідники будуть вражені таким кроком і одразу ж покинуть ваше подвір’я.

І найголовніший фактор — коріння цієї рослини непогано розрихлює ґрунт, тому кульбаби являються дуже важливим компонентом будь-якої екосистеми.

Що зробити для того, аби від кульбаби не було шкоди? Перш за все, вам необхідно не давати їй розповсюджувати насіння, і для цього необхідно зрізати свіжі квітки. З них ви можете зробити багато чого: в цьому плані кульбаба рослина підходить і для кулінарії, і для напоїв, і для ліків.

До речі, вельми цікавий факт, який вам також необхідно знати про кульбаби: коли земля щільна, а усі необхідні мікроелементи знаходяться у товщі, саме кульбаби своїм корінням витягують ці елементи на верх, і дають можливість іншим рослинам отримати необхідне їм підживлення.

Схожі статті

Коли саджати лохину, щоб влітку насолоджуватися ягодами, які на базарі коштують шалених грошей

Лохина - це не лише смачна ягода, а й справжнє джерело вітамінів. Вона популярна серед садівників завдяки солодкому смаку, ніжній текстурі та корисним властивостям.

Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?

Морквяна муха вже у повітрі, але як захистити грядки? 2 прості дії, і шкідника як не бувало

Ці лайфхаки вчать городників проганяти морквяну муху зі своїх ділянок. Завдяки цьому, садівники, в результаті, отримають солодкі та великі плоди моркви. Більше того, методи лише натуральні!