Не робіть те, що всі дачники називають обов’язковим: зіпсуєте весь врожайний сезон 2025

Перекопування грядок на городі вже давно стало правилом для багатьох дачників. Вони роблять це вже автоматично і навіть не ставлять зайвих запитань - а чи є в цьому користь?

Останнім часом серед городників виникає багато суперечок щодо щорічного перекопування городу. Багато хто вважає, що це потрібно робити обов’язково, адже так богато років робили наші бабусі та дідусі. Деякі, навпаки, стали радикальними противниками и пояснюють це тим, що при при перекопуванні городу лопатою порушується мікробіом землі.

Дійсно, при даному виді робіт відбувається порушення природного шару ґрунту – на поверхню підіймається нижній, менш родючий шар, тоді як верхній опускається вниз. Це негативно позначається на поживній цінності ґрунту та може значно вплинути на майбутній урожай.

Городники назвали користь підгузків на городі
Городники назвали користь підгузків на городі

Ще один дуже важливий недолік перекопування грядки – це знищення корисних мікроорганізмів. Відомо, що на глибині живуть не лише шкідники, а й корисні бактерії та черв’яки, які сприяють покращенню родючості ґрунту. Як тільки вони опиняються на поверхні, то масово гинуть. Таким чином, порушується природний процес розкладання органічних речовин і відбувається зниження врожаю тих культур, які будуть посаджені на грядці.

Ще один основний і найголовніший аргумент відмовитися від перекопування ділянки для більшості (особливо для вікових) дачників – це велике фізичне навантаження, яке може негативно позначитися на самопочутті.

Експерти розповіли, для чого потрібні "теплі" грядки на ділянці
Експерти розповіли, для чого потрібні “теплі” грядки на ділянці

Які альтернативи перекопування городу?

Прогресивні городники та прихильники органічного землеробства пропонують замінити її глибоким розпушуванням. Для цього використовують вила, які заганяються в глибину не більше ніж 15 см.

Ще один спосіб – посадка сидератів, які добре насичують землю азотом і при цьому добре розпушують її.

Схожі статті

Навесні копаємо з розумом: 2 секрети підготовки грядок від дачників з великим досвідом

Ці два секрети значно спростять весняні роботи. Самі грядки вдасться обробити так, щоб 100% отримати якісний і багатий урожай. Порадами поділилися досвідчені дачники.

Метод запилення городу за допомогою мотузки між рядами. Робимо ривки, виходить вібрація

Методи, як-от цей, нагадують, що навіть невеликі зусилля можуть мати значний вплив на результати. Здавалося б, що проста мотузка, а як за допомогою неї можна запилити чи не весь город.

Без бджіл і стимуляторів: помідори плодоносять навіть коли температура вище 40

Ці методи допоможуть садівникам виростити томати навіть за аномальної температури погоди. До того ж, провести ручне запилення, вберегти вологу й загалом, весь врожай.

Ніколи не садіть полуницю поряд з цими культурами: втратите не тільки врожай, але й кущі

Поруч із полуницею можна садити багато різних культур, які мають на неї позитивний вплив, але є рослини сусідство з якими небажано. Можна не лише втратити врожай, а й кущі.

Забутий метод колгоспників дає 500 кг картоплі із сотки: і нічого більше придумувати не треба

Просто візьміть й повторіть цей метод вирощування картоплі, яким займалися ще наші бабусі та дідусі. Можна спробувати вирощувати бульбу таким чином, і побачити, що з цього вийде.

Хіт продажів: ці сорти томатів просто лежать на ґрунті и все одно дають високий ранній урожай

Серед городників ці сорти томатів мають особливу популярність. Їх розкуповують найпершими. Чому ці помідори викликають такий ажіотаж не тільки у початківців, а й досвідчених дачників?