Вже давно не секрет, що серед городників особливою популярність мають низькорослі томати, які дають стабільний і добрий урожай при мінімальному догляді. Однак є ще невибагливіші сорти, догляд за якими ще простіше, при цьому вони відрізняються вищою врожайністю та раннім дозріванням.
Ця категорія томатів стелиться по землі, відповідно їх не потрібно підв’язувати та пасинкувати. До найвідоміших сортів цього виду належить знаменитий “Монгольський карлик”. Саме його насіння розбирає у виробників насамперед.

Зазвичай, ці томати вирощують у відкритому ґрунті, де вони можуть вільно розвиватися на великій території. Кущі не бояться сильних шквальних вітрів і добре почуваються за несприятливих погодних умов.
Сорти цього виду можна вирощувати за допомогою розсади. Вона росте повільно, не витягується, тому з цим завданням упорається навіть недосвідчений городник. Якщо ви не бажаєте поратися з розсадою, то насіння низькорослих томатів можна відразу ж висадити в ґрунт. Це можна зробити в кінці сезону перед зимою чи навесні, після того, як земля досить прогріється.

Особливості вирощування:
Через те, що даний вид томатів стелиться по землі, необхідно розмістити його на грядці так, щоб між рослинами була відстань як мінімум 60 см. Кущі ростуть без пасинкування, тому пагони розкидаються в різні боки і щоб отримати достатньо сонця повинно вистачити місця.
На відміну від звичайних сортів помідорів, ці рослини краще садити в рядах у шаховому порядку.
Агрономи рекомендують вирощувати цей вид томатів на піднятих вузьких грядках так, щоб гілки спиралися на борти, а кисті вільно звисали по краях. Зручно розмістити кущі в різні ємності. Це можуть бути використані шини, ящики, кошики, горщики та інше. Але якщо ви вирішили посадити помідори на звичайній грядці, то ґрунт між кущами потрібно замульчувати.