1 дія і ваш бідний ґрунт стане чорноземом: посадіть ці 6 рослин вже в 2025 – врожай в кишені

Сидерати мають бути висаджені на кожній ділянці, і ось чому - як вони здатні замінити гній і в чому їх головна перевага? Дачники розставили всі крапки над "і".

З часом трапляється так, що ґрунт на ділянці стає виснаженим, а органічні добрива, наприклад, гній, є недоступним, тоді на допомогу городникам приходять сидерати, які вирощують для відновлення родючості землі.

Саме ці рослини насичують ґрунт всіма необхідними корисними речовинами та сприяють його розпушуванню, а це в свою чергу значно покращує водопроникність та аерацію землі. Сидерати відновлюють баланс елементів живлення, які втрачаються під час постійного вирощування культур.

Городники розсекретили, які сидерати можуть замінити гній
Городники розсекретили, які сидерати можуть замінити гній

Для того, щоб мати високий врожай на ділянці, потрібно регулярно підживлювати ґрунт. Використання сидератів дозволяє уникнути потреби в хімічних добривах, які часто негативно впливають на навколишнє середовище, а також призводять до накопичення шкідливих речовин і закладення ґрунту.

Тож досвідчені городники радять висаджувати такі рослини, як конюшина, люпин, фацелія, горох, квасоля, боби. Комбіновані сидерати, які складаються з кількох рослин, вони забезпечують ще кращі результати. Завдяки їм ґрунт отримує різноманітне харчування, а також формується природний захист від шкідників і хвороб.

Городники розсекретили, які сидерати можуть замінити гній
Городники розсекретили, які сидерати можуть замінити гній

Сидерати збагачують ґрунт такими органічними речовинами, як азот, калій, фосфор, кальцій. Вони також стимулюють розвиток корисних організмів – комахи, хробаки та бактерії.

Ще одна перевага в тому, що вони ефективно пригнічують ріст бурʼянів через свою здатність закривати ґрунт наземними частинами, в результаті вони не мають доступу до сонячного світла. Корені сидератів знижують кислотність землі і доставляють поживні речовини з глибин у верхні шари грунту.

Тому якщо ви не маєте гною, то спробуйте висадити вищезазначені сидерати, і в майбутньому вам це окупиться високим врожаєм культур.

Схожі статті

Щавель саджаю і врожай маю: як і коли потрібно садити цю зелень – смачна й соковита

Щавель дуже легко вирощувати на ділянці, адже він не потребує особливих умов для вирощування, але дає багатий і смачний врожай. Коли, як і де його висаджувати?

6 рослин, які процвітають на глинистому ґрунті: поради для українських садівників

Садовий ґрунт буває різних типів і кожен із них – зі своїми особливостями. Глинисту землю можна впізнати за структурою та виглядом. Розповідаємо, які рослини можна висаджувати в глинистому ґрунті.

Хтось друг, а хтось ворог: які плодові дерева не можна садити одне біля одного – мінус врожай

Деякі садівники дотримуються думки, що плодові дерева ідеально розвиваються в парах, але насправді не зовсім так - які рослини не можна вирощувати біля одне одного?

З року в рік саджаю тільки ці: сорти цибулі, які перевершать ваші очікування – чемпіони 2025

Важливо правильно підібрати сорт рослини перед посадкою, щоб всі прикладені зусилля в догляді не були марними - яку цибулю посадити на грядці вже навесні?

Картопляні очистки – справжнє золото для грядки: 2 способи їх застосування на городі

Якщо у вас залишилось багато картопляного лушпиння – не поспішайте його викидати. Адже воно може стати справжнім "золотом" для грядки. Розповідаємо, як його правильно використати.

Баклажани у відрах – а це як? Вирощую так вже 5 років – до 10 кг з відра маю. Розповідаю

Баклажани прекрасно смакують в салатах і консерваціях, тому все більше людей вдається до їх вирощування в себе на городі - пропонуємо цікавий метод для посадки цієї культури.